Wpis z mikrobloga

#youtube #nexos #patologia #worldofwarcraft #blizzard #nvidia #7metrowpodziemia #filozofia #coaching #uzaleznienie

Dość personalna notka ale niestety musiałem. Byłem Mirkiem jeszcze dwa lata temu ale później - życie, żona. Na wstępię, chce zaznaczyć, że byłem osobą która była uzależniona od gier. Uzależniona bardzo mocno, zatraciłem życie prywatne bo wolałem expić, wbijać, rajdować itd. Wyszedłem z tego dzięki pomocy rodziny i temu, że po 6 latach zrozumiałem, że jest coś takiego jak życie prywatne, że liczy się coś więcej. Moja historia jest jednak nie ważna, ważne jest to, że od pewnego czasu jutuberzy, influencerzy chwytają się by promować produkty naprawdę nieuczciwej karty. Wmawiają dzieciakom, że hardcore gaming to może być pasja, że to jest super a by być lepszym oglądajcie moje filmiki (SIC!)

Wpadłem na film wyjątkowego dzbana (jak się przejrzy jego kanał to oprócz tego, że ma materiały sponsorowane ma wszystko zerżnięte z Reddita na temat Wowa, jeszcze do tego dodane z opóźnieniem (Ktoś chce to oglądać jego sprawa)
Typ o nicku #nexos dodał jednak coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=3IR4D2UWPKU&t=782s

.... obejrzałem i jestem naprawdę w szoku. W szoku również nad komentarzami ludzi którzy tam wypisują rzeczy typu, ja też trzymam się swoich marzeń gram w Metina xDDD Granie w Wowa po 12h rozwija (dzieki temu jestem w gildii mam znajomych). Nie mówię nawet o tym jaka to piwnica ale typ nie zauważa jednego on postawił na jedną kartę, skonflikotował się ze znajomymi z rdzociami i traf chciał, że został jutuberem wpadł w nisze ale to jest 0,0001% wszystkich grających którzy będą mogli na tym zarabiać reszta nigdy nie będzie miała tego i nie odstanie tych profitów.

Zrobiłem sobie też risercz co to za typ:

1) 18 lat wpadł i urodziło mu się dziecko, dziewczyna przez to, że jest hardcore gamerem go zostawiła i się wyprowadziła - do dzisiaj płaci alimenty xd
2) Skonflikotwany z rodziną - ojciec w więzieniu, matka tonie w długach.
3) Gość tworzy specyficzny ekosystem gdzie ma dwójkę przydupasów - jeden Slayprox (fajny kanał ale nie rozwinie nigdy kariery bo ten pierwszy go tłamsi a ten będąc dobrym kolegą mimo, że jest popularniejszy nie rozwija swego kanału + dziewczyna która jest lustrzanym odbiciem poprzedniej xD
4) Został wyrzucony z liceum bo grał w gry i wagarował, nie ma matury bo nawet z wieczorówki go wywalili xd

Nie jestem przekonany czy ktoś kto zerwał z rodziną, zostawiła go kobieta i ma widzenia z córką przez to, że nie umiał pogodzić grania z życie, jest wyznacznikiem dla kogokolwiek. Przeraża mnie, że tacy ludzie wystepują w roli mentora, a dzieciaki siedzą i mówią (dobrze mówisz, to nasze życie, mnie matka też nie pozwala grać do 4 w nocy.. jeb... ją) - do tego mówi, że trzeba rozwijać swoją pasje (w domyśle grindowanie WOWA)

Nie jestem przeciwnikeim gier, do dzisiaj gram ale robienie z tego "pasji" na siłe wciskanie, że to cię czegoś uczy kończy się tak jak u ludzi z moją przeszłością. Do 26 roku życia wstydziłem się zgadać do dziewczyny bo wolałem levelować. 15 lat zajeło mi by stać się po epizodzie uzależnienia człowiekiem.
MistrzGrywWOW - #youtube #nexos #patologia #worldofwarcraft #blizzard #nvidia #7metro...

źródło: comment_ZDMSvibN7aS7XQtMv1kLPIpLxj6vv8u7.jpg

Pobierz
  • 47
@nairoht: wpis dotyczy hardcore gaminigu, ja zaznaczyłem że tez gram. Chodzi mi o aspekt gdy mówi to Influencer z widownią 13-15 lat (grajcie możecie być jak ja..) a tak naprawdę chodzi o zasięgi nic więcej bo rynek się kurczy. Chodzi też o to, że człowiek którego przeszłość mówi o tym, że przez gry stracił wiele a mówi, że to jest okej jest hipokrytą (no chyba, że typ wypiera takie rzeczy to
@MistrzGrywWOW: Ja wiem czego dotyczy twój wpis i nie do wpisu się odniosłem, a do tego że mirek twierdzi że gry nie mogą być pasją w normalnym znaczeniu tego słowa, hobby to po prostu hobby a uzależnienie to inna bajka, a na temat nexuro nie wypowiadam się bo moje zdanie jest nie zbyt pochlebne o jego osobie ;)
@MistrzGrywWOW: czekaj #!$%@? co? do 26 roku życia bałeś się zagadać i zajęło ci 15 lat wyjście na ludzi? xDDDDDDD czyli teraz masz 41 lat a jak zaczynałeś to był rok 1997? xDDDD w czym ekspiłeś w warcrafcie 1. Swoją drogą dobry pomysł zakładasz zielonkowe konto wypisujesz coś na swojego wroga na YT a debile z mirko to wyplusują. Pewnie byłeś jego przydupasem i cię typ #!$%@?ł ze swojej gildi czy
Chodziło bardziej o to, że film pokazał mi syn (12 lat) który jak to w tym wieku ma problem z tym by nie grać non stop. Z żoną z tym walczymy. Syn pokazuje Ci film, że on też osiągnie sukces jak ten Pan to Cię łapie #!$%@?..

@MistrzGrywWOW: Śmierdzisz. Strasznie śmierdzisz. A śmierdzisz tym, że podświadomie reklamujesz typa, którego nienawidzisz, tak jak i zarażasz ludzi swą nieudolnością. Ledwo co założyłeś konto
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: Mam lat 36 Mając 26 lat poznałem dziewczyne (15 zajeło mi wyjście z gamingu) źle to sprecyzowałem. W Wowa grałem od Vani aż do Cata. Grałem w całą masę gier. Diablo było moją pierwszą grą w którą wpadłem później Starcraft, Fallout, Comandosi. Nie jestem żadnym przydupasem. Do tego materiału nie znałem typa. Jednak postanowiłem to nagłośnić bardziej przez swojego syna niż przez to jakim Dzbanem jest autor.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arveit: może być pasją ale w innym sensie
Nie w sensie grindu ale weź takie e sporty np
Dota, CS Quake tf2 możesz się pasjonować np nowymi strategiami, polepszaniem swojego aimu, polepszaniem swojego team worku
W tym sensie wydaje mi się że może być pasją

@MistrzGrywWOW: nexos jest po prostu ignorantem bez szkoły, ewentualnie po prostu #!$%@? to co wyczytał na reddicie w randomowym komentarzu i próbuje to gówienko w papierku przedstawić polskim widzom. Już nie mówiąc o tym, że jego kanał ewidentnie nie powstał z pasji do gry, tylko z chęci #!$%@? lajków i kasy na gimbusach. Gościu kopiując na chama content innych youtuberów i użytkowników reddita bardzo często się przy tym myli. Nie mówiąc
@Dej_mi: ja rozumiem o co chodzi, dlatego wyraźnie zaznaczyłem, że gry mogą się komuś podobać (ba, sam gram i to o wiele więcej niż bym chciał), ale niekoniecznie można to nazwać pasją.
I chodzi mi o to, że nazywanie tego pasją, to w większości wymówka