Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, jak mnie #!$%@? niektóre firmy. Pierwszy lepszy przykład – firmy detailingowe. Chcę oddać auto do polerki + ceramika, albo coś podobnego. Podaje model samochodu, #!$%@? wszystkie wymiary, podesłałem zdjęcia stanu lakieru i chciałem jakąś wstępną wycenę, czy w ogole jest sens rozmawiać z tym zakładem. Ale nie #!$%@?, „to się tak nie da wycenić”, „mamy indywidualną wycenę”, „przyjedź pan, obejrzymy to może jakas cene się uda uzgodnić, ale może się zmienić”, a hitem jest jedna #!$%@? z #wroclaw która odpowiedziała mi „jak zrobimy to będzie znana cena”. No #!$%@?, dostałem raka.

Ile może mniej-więcej kosztować odświeżenie lakieru w Volvo S60? Chcę poznać widełki, a nie dokładną cenę, bo jest jednak różnica pomiędzy 500 zł, a 2000 zł i wolę się na to przygotować.

#detailing #motoryzacja #samochody #mechanika #wroclaw
  • 69
@damian_co_dalej: w takim razie tutaj masz drugi argument dlaczego potrzebne są oględziny - klient poniżej twierdził, że:

panie ten lakier to jak nówka, dbałem, mało przebiegu, nic nie trzeba przy nim robić, sama ceramika wystarczy, zresztą mi tam szwagier zrobił kiedyś to było lustro, mówie panie, nałożysz samą ceramikę i będzie git


damiancodalej - @damiancodalej: w takim razie tutaj masz drugi argument dlaczego potr...

źródło: comment_AGtYch2iuYLMpnDNewzUMx8Iwp65z6T7.jpg

Pobierz
@audiokoks: różnica jest taka, że typowy kowalski jest przekonany, że jego auto ma zajebisty lakier, a myjnie automatyczne nie rysują lakieru ( ͡° ͜ʖ ͡°), mają setki osób które dzwonią i mówią, że tylko lekka polerka, a potem wychodzą takie kwiatki. Dlatego wrzuciłem przykład praktycznie nowego auta, które według 99,9% ludzi ma przecież idealny lakier bo prosto z fabryki, taki #!$%@?.

Jeżeli to jest dobre studio detailingowe
element możesz polerowac 30 minut a możesz kilka godzin.


@panzerschokolade: No to brakuje jeszcze tego, żeby cena zmieniała się po zakończeniu pracy. XD "Ponie, jo to żech czy godziny polerował, dej 10930129310 zł wincyj".

Jakoś mechanik potrafi wycenić naprawę, podać widełki po konsultacji telefonicznej. Jak zamawiam transport towaru - też #!$%@? potrafią wycenić ile mniej-więcej wyjdzie. Nawet w #!$%@? firmach IT, gdzie jest 10930192031 rzeczy, które mogą wydłużyć czas projektu, da