Wpis z mikrobloga

Mirki czy orientuje się ktoś czy da radę kupić auto w nl na nl blachach tylko na polskie prawko i ID bo wiem że do rejestracji potrzebuje zaświadczenie o zameldowaniu z gminy na które obecnie czekam a auto muszę kupić jutro, więc jak się spóźnię z rejestracją to nie problem 2dni. Czy komis może mieć problem żeby mi sprzedać fure?

#holandia #motoryzacja
  • 21
@Dusha jadą z dokumwntem GBA z gminy prosto do komisu, inaczej auta nie zarejestrujesz i tak, albo biorą na tablicach na export, a ja na export nie biore. A spotkałem się z opinią że może być problem nawet z samym kupnem w komisie bez dokumentu na który czekam i dlatego pytam jak się ma kupno do samej rejestracji.

Fajnie że chciałeś '' pomoc'' ale nie wyszlo
@etherway młodsze niż 10lat.

Czyli bez uitreksel nie dam rady nawet kupić?
Lipa w #!$%@? bo I tak zmieniam adres za tydzień, a auto muszę kupić, czyli czekam na kwitek, kupuje fure, rejestruje na adres, i za chwilę znowu zmieniam bo przeprowadzka ahhh...
@ButelkaBezKaucji: a przy przeprowadzce nie musisz zmieniać dowodu rejestracyjnego. Ja już od trzech lat się zabieram za zmianę prawka ale zawsze mi te kilkadziesiąt euro szkoda xD Więc musisz czekać na uitreksel. Możesz ewentualnie w komisie powiedzieć jaka jest sytuacja, może pójdą ci na rękę.
@etherway: ostatnio jak się pytałem w gminie to chcieli o ile dobrze pamiętam coś około €50 i zdjęcia. A do tego nie mogę jeździć do Niemiec bo nie mam żadnego dokumenty przez dwa czy trzy tygodnie xD
@geuze ee to chyba nie wydaje się prawdopodobne, w takim razie jak wrócić kupionym samochodem do domu? Zawsze wizyta w rdw albo poczta?

@etherway tak, tylko że zmiana prawka nic mi nie da bo i tak poczeka na nowe chwilę.

Moja główna kwestia jest czy mogę no kupić fure podpisać dokumenty wsio a zarejestrować w rdw dopiero jak dostanę GBA za 2-3dni.
Moja główna kwestia jest czy mogę no kupić fure podpisać dokumenty wsio a zarejestrować w rdw dopiero jak dostanę GBA za 2-3dni.


@ButelkaBezKaucji: jasne ze możesz, tylko auto będzie dalej u sprzedającego... bez przemeldowania go(wg nowego systemu) lub bez wyrejestrowania drugiej czesci dowodu (wg starego systemu) nikt Ci auta nie wyda
ee to chyba nie wydaje się prawdopodobne, w takim razie jak wrócić kupionym samochodem do domu? Zawsze wizyta w rdw albo poczta?


@ButelkaBezKaucji: nie wracasz. Idziesz do komisu, wpłacasz zaliczkę i dostajesz tenaamstellingscode do zarejestrowania auta. Auta w komisach są wyrejestrowane i bez ubezpieczenia i na dobrą sprawę nie można nimi jeździć ( ) Kupowałem tutaj kilka aut i tylko tak to działa.
@etherway xDD ale #!$%@?, to nieźle się #!$%@? bo muszę się wyprowadzić w sobotę a nie mam auta xD chyba tylko kupno na pl blachach zostaje jeśli nie wyrobię się czasowo...

Czyli po zmianie adresu tylko do rdw dzwonię że mam inny adres i do ubezpieczalni?

@geuze
ak dobrze trafisz to komis bedzie mial dostep do rdw i zrobi to na miejscu


@etherway: nie zrobisz, jeżeli nie masz holenderskiego prawa jazdy, z uitreksel z tego co wiem zarejestrujesz auto tylko w RDW.

Czyli komis-rdw I jeszcze raz komis? Ja #!$%@? co za wyzwanie nie mając własnego auta...


@ButelkaBezKaucji: nikt nie obiecywał, że będzie łatwo xD Gdybyś miał holenderskie prawko mógłbyś przerejestrować auto dużo łatwiej, bez tego zostaje
A do tego nie mogę jeździć do Niemiec bo nie mam żadnego dokumenty przez dwa czy trzy tygodnie xD


@geuze: lel, jak mi wymieniali to jezdzilem na xero z pieczatka gminy :D

Czyli po zmianie adresu tylko do rdw dzwonię że mam inny adres i do ubezpieczalni?


@ButelkaBezKaucji: tu Ci nie pomogę bo adres zmienialem majac juz nl prawko a wtedy rdw ma te informacje z gminy z automatu i
: lel, jak mi wymieniali to jezdzilem na xero z pieczatka gminy :D


@etherway: no tak jest właśnie. Tylko to jest ważne tylko na terenie Holandii, w Niemczech jak trafisz na służbistę to tak jakbyś jechał bez dokumentu...