Wpis z mikrobloga

#watchboners #zegarki #zegarkiboners #modameska

@AntoniPatek @niedlapsa

Chce kupić dwa Rolki.
1. Day Date w żółtym złocie
2. Datejust z karbowanym bezelem w stali

Mam kilka pytań. Może ktoś będzie mi pomocny?

1. DAY DATE

- Często widzę dobre oferty na ten model na chrono24 z tym, że tarcza z dniami tygodnia potrafi być w innym języku niż angielski. Czy jest możliwość aby w autoryzowanym serwisie zmienić ten element na taki aby dni były w języku angielskim?

- Mam Suba ceramic i on, przy rozmiarze mojego nadgarstka wydaje się takim zegarkiem "akurat" (w stronę "za duży").
Czy powinienem wybrać Day Date'a w rozmiarze 40mm czy nieśmiertelny klasyk 36mm?

- Myślę nad wersją z tarczą "onyx'. Zależy mi na tym aby ten zegarek miał jak najwięcej "cygańskiego" bling blingu. Czy tarcza onyx jest bardziej bling niż zwykła czarna?

- Czy tarcza "onyx" mieni się na różne odcienie tak jak to potrafi być w tarczach perłowych czy też jest to standardowy czarny bez efektu brązu, przy patrzeniu pod kątem?

2. DATEJUST

- To samo pytanie co wcześniej. Lepiej wygląda 40 czy 36mm?

- Lepsza bransoleta Jubilee czy ta standardowa jak w Subie?

- Czy bezel z białego złota robi dużo bling blingu?
  • 3
@sjndsdvj: Odnośnie oznaczenia dni tygodniam to zazwyczaj są one w dwóch językach (nie we wszystkich zegarkach). Zazwyczaj jest to angielski + niemiecki, angielski + hiszpański, angielski + arabski i angielski + japoński. Koronką w zegarku ustawiasz język jaki chcesz, żeby się wyświetlał. Drugi język, który będzie nieużywany będzie wyświetlał się tylko podczas przeskakiwania na kolejny dzień tygodnia, co zazwyczaj trwa do kilku godzin w okolicach północy (zależy to od rodzaju mechanizmu).
@sjndsdvj: zegarki z obrotowym bezelem często wyglądają na mniejsze niż są przez mniejszą powierzchnię tarczy. Należy tez wziąć pod uwagę grubość i lug to lug, ale jeśli sub jest dla Ciebie „w stronę za duży” to bez wahania brałbym 36mm
Natomiast jeśli chodzi o zegarek, który ma funkcję day date i jest tylko jeden język i nie jest on angielski, to jest to do zrobienia - wystarczy zmienić tarczę datownika


@Wobler: To akurat nie ma sensu z modelem DD Onyx o który pyta OP, bo to często są już modele z pogranicza vintage, a wymiana dysku na inny zmniejsza jego wartość. Serwis Rolexa często wymienia tarczę, wskazówki i inne rzeczy na
źródło: comment_7PlNIgeRnqAGFfVorotCeBFkfVflqEx9.jpg