Wpis z mikrobloga

@HanAssholeSolo:

- danina solidarnościowa -gruba kasa
ok
- opłata emisyjna -gruba kasa
jeszcze nie weszła z tego co wiem
- zniesienie limitu składek na ZUS -gruba kasa
to podatek?
- pracownicze plany kapitałowe -gruba kasa, na szczęście na razie się można "wypisać"
to podatek?
- podtrzymanie 23% VAT -gruba kasa
podtrzymanie to podwyżka?
- exit tax -gruba kasa, to już jest podwójne opodatkowanie i #!$%@?ństwo
bzdura - exit tax wprowadzono w
PPK jest podatkiem.


@ediz4: Owszem jest podatkiem, bo jest to zabieranie pieniędzy pod przymusem.
Możesz nazwać to dodatkowym planem emerytalnym, sęk w tym, że zasady nie są jasne co do jej uzyskiwania, jak to w bananostanie.
Dlatego też możesz całe życie płacić X kasy, a na koniec powiedzą, że nie ma i co pan zrobisz.
To podatek, nowomową nie zmienisz kury w krowę.


@loczyn: A gdzie napisałem że nie. To dwie nazwy tego samego a chciałeś to dodać jako coś nowego.

No to fakt, PiS może znów się obsrać i wycofać, chociaż żeby utrzymać swoich pociotków to muszą nakraść z kieszeni polaków, więc wątpię, żeby się wycofali....

Tak mogą się obsrać i wycofać. Czy z racji tego mam to dodać do listy podatków które wprowadzili? Chyba
a jakie ma znaczenie dla prowadzenia biznesu czy PPK jest podatkiem, danina czy składka skoro podnosi koszt pracy? Wyjaśnisz mi to czy od razu usuniesz konto?


@krzych0: Najpierw naucz się trochę kultury a potem pogadamy.
@loczyn:

Owszem jest podatkiem, bo jest to zabieranie pieniędzy pod przymusem....

Podatek to danina bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Składka emerytalna i do tego nie obowiązkowa w żadnym przypadku nie jest podatkiem.

Dlatego też
Podatek to danina bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Składka emerytalna i do tego nie obowiązkowa w żadnym przypadku nie jest podatkiem.

Ta. Ile znasz takich przypadków?


Jakieś 9,1 miliona?

Nie masz zagwarantowanego świadczenia wzajemnego. Płacisz składkę i dostajesz "ZUS coiny" które w dniu wyliczenia Ci emerytury i pierwszego przelewu są liczone wg ich mnożnika który nie jest jawny, ani w żaden sposób przejrzysty.

Łapanie cię na ulicy i zaprowadzanie siłą do kasyna
Jakieś 9,1 miliona?


@loczyn: Konkrety proszę a nie frazesy. No chyba że potrafisz podróżować w czasie.

prawilnie przypominam, że zarówno mniejszy cit dla małych firm i wyższa kwota wolna od podatku to kpina wygądająca dobrze tylko na papierze, dopóki nie przeczyta się małego druku. ile procent społeczeństwa skorzysta, jeden?


@prewenaza: Co to ma do tematu?

podatków już nie można nazwać podatkami jeśli określi się konkretny cel na który mają iść?
@loczyn: Ano widzisz. Moi rodzice zawarli umowę z tym państwem i obecnie są na emeryturze. Cóż za fart że tak samo jest z milionami innych Polaków. Dlatego też pytałem Cię o przypadki że komuś odmówiono choć spełnił wszystkie warunki do otrzymania emerytury. Twoje milczenie uznaje zatem za brak takich przypadków. A przypominam że po drodze zmienił się ustrój i państwo formalnie zbankrutowało.
Ano widzisz. Moi rodzice zawarli umowę z tym państwem i obecnie są na emeryturze.


@ediz4:

Tak i otrzymali takiej wysokości jak się umówili 50 lat temu? :)

Dlatego też pytałem Cię o przypadki że komuś odmówiono choć spełnił wszystkie warunki do otrzymania emerytury.

Każdy dostanie kiedyś ochłap tylko kwestia jakiej wysokości.

PRLowcy czyli też Twoi rodzice wypracowali jak cała reszta z resztą bardzo mało, a pobiera dosyć wysokie emerytury.
Aktualnie, młodzi,
Tak i otrzymali takiej wysokości jak się umówili 50 lat temu? :)


@loczyn: A gdzie się tam umawiali na określoną kwotę 50 lat temu? teraz też się umawiasz na określoną kwotę?

Każdy dostanie kiedyś ochłap tylko kwestia jakiej wysokości....

NO jaki geniusz z Ciebie. Inflacja idzie do góry, ludzie więcej zarabiają a Ty chcesz płacić taką samą składkę i mieć emeryturę jak obecną pensję? To kto tu kogo chce okraść?

Aktualnie,
ale nie zbierają dla siebie tylko na aktualnych emerytów


@loczyn: Jak nie zbierają dla siebie? To na konta księgowe aktualnych emerytów ta kasa jest zapisywana? Jak to możliwe? Losują kto komu wpłaca czy jak?
@ediz4:

A gdzie się tam umawiali na określoną kwotę 50 lat temu? teraz też się umawiasz na określoną kwotę?

Matematyka kończy się na cyfrach i liczbach? Już chociaż wiem, gdzie zakończyłeś edukację.

NO jaki geniusz z Ciebie. Inflacja idzie do góry, ludzie więcej zarabiają a Ty chcesz płacić taką samą składkę i mieć emeryturę jak obecną pensję? To kto tu kogo chce okraść?

Czyt wyżej.

Co to znaczy bardzo dużo. Ile
Matematyka kończy się na cyfrach i liczbach? Już chociaż wiem, gdzie zakończyłeś edukację.


@loczyn: Oo już idzie ad personam

Około 1k, czyli "cirka abałt" z samego odkładania to ok 420k pln do mojej teoretycznej emerytury, srednio faceci zyja 74 lata czyli jeśli bym się wstrzelił w średnią to powinienem pobierać miesięcznie ok 4k pln....

To 1k to sama składka na ubezpieczenie emerytalna czy cały ZUS?

To, że obecnie 20-30 latkowie płacą