Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję że na szczyt klimatyczny będzie bezwietrznie i #!$%@? mrozem -20, ludzie zaczną palić w piecach wszystkim czym mają, podkładami kolejowymi, płytami wiórowymi i oponami zostawionymi na czarną godzinę.. Ugościmy te wszystkie gwiazdy naszym śląskim powietrzem..
tak żeby Bono krztusił się co chwilę..
tak żeby ubranie Leonardo śmierdziało smogiem jeszcze długo po powrocie do stanów..
pokażemy Angeli i Macronowi że jesteśmy nowoczesnym państwem pro-eko,
jak to zapowiadali autorzy w promocyjnym klipie.
#katowice #slask #niemcy #francja #europa
  • 22
@CichySzelestOka: Nadal nie rozumiecie skąd się bierze smog. Problem jest dlatego że piece pracują z niską sprawnością. Jak #!$%@? mróz to ludzie zwiększą temperaturę na piecach i więcej w nich się spali. Jakby każdy w piecach miał temperaturę rzędu 70 stopni to by to inaczej wyglądało. Najgorzej jak jest na dworze 2-3 stopnia i piece pracują w niskich temperaturach i wszystko leci w powietrze.
@cagedindreams: Ale nie oszukujmy się gównem też palą, ja mam piecyk na pellet i nawet jak chodzi na niskich obrotach to musze się wysilić żeby dostrzec jakiś dym z komina. I tutaj powinno wkroczyć państwo, czy władze lokalne z dofinansowaniem i programem wymiany tych gratów na nowoczesne piecyki czy to gazowe czy właśnie na pellet, a gówno węglowe zbanować. Ale czego oczekiwać po rządzie co nawet #!$%@? farmy wiatrowe zabija, no
@MatPL1122: No to się wszystko zgadza że palą gównem. Jednak pellet i gaz to inna bajka. Sam zmieniłem w tym roku na gazowe,a paliłem miałem.
A z tym dofinansowaniem to dopiero od lipca tego roku jest program dofinansowań z prawdziwego zdarzenia. Czyste Powietrze, obczaj sobie. Ludzie chcą zmieniać jednak wcześniej nie było takiej pomocy ze strony państwa, jak sam na spotkaniu byłem no wielka sala pękała w szwach, tyle zainteresowanych było
@CichySzelestOka: przecież przy mrozie smog jest mniejszy - gorący dym z pieca szybko ucieka w górę. Problem jest właśnie przy temperaturach rzędu 0-5 stopni, bo dym utrzymuje się niżej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CichySzelestOka: jakbyś opisywał moje miasto... Jak wieczorem wyjdę z psem, to po powrocie śmierdzi mi kurtka, spodnie, włosy, nawet mój pies śmierdzi smogiem... Jak są duże przekroczenia to zakładam maskę, dziwię się że inni mieszkańcy tego nie robią, wstydzą się czy co?