Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Szukam tableta/laptopa/urządzenia 2w1, które celem głównie będzie robienie notatek na studiach i przeglądanie prezentacji - praca typowo biurowa, toteż na super wydajności mi nie zależy. Jeśli z kilkoma prezentacjami, Wordem i Chrome się nie będzie zacinał, to już dla mnie jest wystarczające.

Pierwotnie myślałem, żeby kupić Ipada, ale w sumie naczytałem się, że do takiej notatkowej pracy fajnie sprawdza się Surface Pro, trochę o nim poczytałem no i wydaje się ciekawym sprzętem. Koleżanka ma Surface Go, więc pod względem specyfikacji troszkę gorszy model, a w podobnych celach spisuje się jej to idealnie. Pierwotnie jeszcze o Macu Air myślałem, ale wydaje mi się, że forma 2w1 i możliwość ewentualnego odłączenia klawiatury będzie lepsza.
A no budżet to tak max 3000. Nie wiem czy w tym budżecie dostanę jakiegoś fajnego notebooka (im mniejszy tym lepszy, ekran max to 12-13 cali). W tym aspekcie odpowiada mi właśnie ten surface pro, bo i5, 128gb ssd i 8gb ramu wydaje mi się, że spokojnie starczy do takiej pracy. Jeśli miałby to być laptop/notebook to podstawą są tutaj kompaktowe wymiary i długi czas pracy na baterii, a chyba jeśli chciałbym coś szukać w kwesti notebooka, to 3000 chyba trochę za mały budżet?

Co byście Mirki doradzili? Może ktoś sam używa Surface Pro / Ipada Pro / kompaktowe notebooka do podobnych celów i się podzieli wrażeniami?
#komputery #notebook #laptop #tablet #surface #microsoft #apple #ipad
  • 2