Wpis z mikrobloga

#pc #nvidia #gtx1060 #hardware #kartagraficzna

Cześć, kupiłem niedawno komputer z wbudowana kartą w płytę główną, dokupiłem GTXa 1060 zotac AMP! 6GB i mam problem ponieważ komputer jej nie widzi.

Nie jest widoczna w menedżerze urządzeń, po podłączeniu monitora do niej jest tylko czarny ekran,nawet nie mogę wejść do biosu. Ale gdy podłączę monitor do karty z mobo to nie ma problemu i wszystko działa.

Zaktualizowałem windowsa oraz bios na płycie. Sterowniki do karty się nie instalują, w zależności od wersji sterowników jest błąd albo niepasujący system i brak odpowiedniej karty albo tylko brak karty graficznej.

Próbowałem już odinstalowywać zintegrowaną kartę w trybie awaryjnym, przestawiłem w biosie na priorytet karty z PCI-E / PEG. Nic nie pomaga. Po włączeniu pc na karcie uruchamia się chłodzenie i wygląda jakby ona też się włączała. Gdy zapomniałem podpiąć zasilania po którymś już wpięciu jej dostałem komunikat o braku zasilani, więc pc musi ją widzieć, niestety po wpięciu zasilania i uruchomieniu jeszcze raz ekran już był czarny i nic się z nim nie działo, ale pc normalnie się włącza i wchodzi w wndowsa.

Windows 10 x64 z najnowszymi aktualizacjami, bios również.

Już się poddaje i nie mam pojęcia co się dzieje, zastanawiam się nad oddaniem karty do sklepu :/

Ktoś coś może wie co należy zrobić?
  • 7
Nie jest widoczna w menedżerze urządzeń, po podłączeniu monitora do niej jest tylko czarny ekran,nawet nie mogę wejść do biosu. Ale gdy podłączę monitor do karty z mobo to nie ma problemu i wszystko działa.


@k0ndzi0: Miałem tak z uszkodzoną wtyczką od zasilacza (tą wpinaną do karty).
@k0ndzi0: Panie ja mam XFX 650W XXX Edition i miałem taki właśnie problem. Nadal nie wiem dokładnie co było źle ale podłączyłem kartę na innej linii i ruszyła poprawnie.