Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#elektronika #diy
Nie mam już sił do tej choinki. Może ktoś wie jak to wziąć lutować? Co instrukcja to inny układ rezystorów, chociaż nie wiem czy to one są tu problemem. Jedna strona działa dobrze, druga niestety nie. Świeca się tylko czerwone i żółte i to słabo, a zielone zaświecą się raz przy włączeniu i tyle. Robiłem według tego poradnika https://www.instructables.com/id/DIY-3D-Christmas-Tree-Kit-With-RGB-Flashing-LEDs/
Bo tylko w nim były te same części. Pomoże ktoś? W komentarzach dodam zdjęcia jak mam to zrobione.
Pobierz ZnasztegoAndrzeja - #elektronika #diy 
Nie mam już sił do tej choinki. Może ktoś wie ...
źródło: comment_DWmlMRDdB86Tdl89iX7Y8GP6Mv1sKrGv.jpg
  • 14
@Znasz_tego_Andrzeja: Ja polutowałem i działa. Instrukcje faktycznie mają skopane wartości rezystorów do LEDów. Jak na mój gust do żółtych ledów powinien iść rezystor 330R (bo najpodlej świecą), do zielonych 2k a do czerwonych 1k. W wielu instrukcjach podają 1k do każdego koloru i żółte wyglądają nędznie.
W tym twoim poradniku na początku w tabelce są 330R, 1K, 2K a potem na obrazkach pokazują że wszystkie dają 1k.
@Znasz_tego_Andrzeja: pewnie, ja każdą płytkę sprawdziłem osobno przed zlutowaniem w całość. Za migotanie odpowiadają wszystkie elementy (kondensatory, rezystory, tranzystory, nawet diody świecące). To tak jakbyś zapytał co odpowiada za to że samochód jedzie. Silnik, koła, skrzynia biegów? Wszystko razem.