Wpis z mikrobloga

Mireczki, może ktoś mieszka w #lwow #ukraina i orientuje się jak tam wygląda sytuacja pod względem bezpieczeństwa itp?
Dużo wcześniej ze znajomymi wykupiliśmy pobyt sylwestrowy we Lwowie, część z nich ma wątpliwości co do bezpieczeństwa i pojmuje to miejsce jako "wojnę".
Czy ktoś ma pewne informacje i się orientuje jak wygląda sytuacja? #podroze
  • 12
@Pirzu

Sorki, ze nie pisze z odpowiedzia, ale moze sie nie pogniewasz i odpowiesz na moje pytanie. Chcialbym sie zorientowac ile taki "wypad" kosztuje, mniej wiecej jak sie aktualnie ksztaltuja ceny konkretnie we Lwowie? Jestem z pochodzenia kresowiakiem i pochodze z miasta Brody i do Lwowa mam zamiar sie wybrac na kilka dni. Moglbys cos pomoc?
@Pirzu: O ile Was melanż nie poniesie na tyle, że wpadniecie na pomysł jechać ponad 1000km dalej na wschód to nie ma czym się przejmować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rodzinka była we Lwowie, ja byłem w Równem (trochę dalej na wschód) - cisza, spokój, nie ma prawa nic tam się wydarzyć :P
@Pirzu: Lwów to miejsce turystyczne, więc spokojnie. Sam mam zamiar jechać za niedługo. A znajomi Ukraińcy z roboty których pytałem, mówią że nie ma się czego obawiać, tylko na wschodzie Ukrainy, tam gdzie jest ten stan wojenny lepiej się nie pchać.
@Pirzu: Panie youtuber - bylismy ostatnio w Kijowie na 4 dni - wojny ani nie widac, ani nie slychac. Miasto jak kazde inne w zasadzie, a jest blizej dzialan wojennych plus jest to stolica, wiec teoretycznie wiecej protestow powinno byc, niz gdziekolwiek indziej. We Lwowie, to pewnie nawet nie wiedza, ze rosyjska czesc Ukrainy jest pod stanem wojennym.