Wpis z mikrobloga

Nie istnieje państwo socjalne.


@anymous_: Prawie wszystkie państwa są socjalne. Nie jest to więc zbiór pusty.
Państwa minimalnego a'la Korwin nie ma ani jednego. I nigdy nie było ;)
oczywiście, bo tzw. aparat państwowy nie podda się bez walki, a tak się składa, że ma wszystkie możliwe narzędzia, krórymi może powstrzymać dążenia do ograniczenia jego wpływów.


@Pantokrator: Przecież to są bzdury.

Po prostu nikt tego nei chce, bo też to się nigdy nie sprawdziło i nie ma szans, aby się sprawdziło.

Indoktrynacja w szkolach, w mediach, progi wyborcze, policja, wojsko, armia urzędasów z prawami wyborczymi, patologia na zasiłkach...


@Pantokrator:
@GordonL :D to ile procent społeczeństwa jest świadome politycznie i orientuje się w podatkach i gospodarce? Bo z twojego pieprzenia wynika, że oto większość ludzi w Polsce myśli krytycznie i samodzielnie i państwowy niewydajny moloch sobie istnieje, bo oto nasze UNIKATOWE na skalę światowá społeczeństwo nie chce tego zmieniać. Otóż, realia są takie, jak napisałem. Ludźmi można manipulować wtłaczając im do łba demosocjalistyczne bzdury już w szkole. A potem robotę przejmują media.
A ameryka w XIX wieku


@anymous_: Masz na mysli np. protekcjonistyczną Sherman Act z 1890 roku? Czy może masz na myśli przycyzny Wielkiego Kryzysu? :)

Państwa socjalnego nie było w XVIII wieku co nie oznacza że tylko z tego powodu jest złe.


@anymous_: Wielu rzeczy wtedy też nie było - powszechnej edukacji, systemu ochrony zdrowia. Jakbyś się źle urodził to byś zdechnął jak pies w rynsztoku. Tego byś chciał?

to
Nie "powszechnej", tylko przymusowej i finansowanej z podatków. I bardzo #!$%@? dobrze, że nie było.


@Vanni: Oho, kolejne dziecko korwina.

Dzięki temu ludzie nie są zdani wyłącznie na łaskę inteligencji swoich rodziców - mogą smai coś osiągnąć. Ograniczamy zjawisko dziedziczenia biedy. No, ale Korwin o tym nie napisał, więc nic o tym nie wiesz.
@GordonL: Ty pokazujesz jak bardzo zdemoralizowana jest lewica skoro nawet nie potrafi uczestniczyć w cywilizowanej dyskusji. Ja cię nigdy nie obraziłem i nie poczułem a ty to zrobiłeś. Wyzywasz od dzieci korwina i sugerujesz żeby przeczytać coś mądrego. Takie zachowania są niedopuszczalne. Kończe dyskusje.
Ty pokazujesz jak bardzo zdemoralizowana jest lewica skoro nawet nie potrafi uczestniczyć w cywilizowanej dyskusj


@anymous_: Zdemoralizowała mnie dyskusja z korwinistami, a ty otagowałeś tu Korwina. Nie pisałbym o tym, gdyby nie ten infantylny tag.

Dyskutuję z koriwnistami 10 lat. Większość wyrasta z tego etapu, ale na ich miejsce ciągle są nowi i wciąż masturbują się do USA z XIX wieku, niewiele wiedząc o tym państwie ;)
@GordonL i brniesz w to dalej młotku. Zaakceptuj prosty fakt, że ogromna większość ludzi to ciemny lud, który "to kupi". Państwo przez tysiące lat ewoluowało, by owym ciemnym ludem jak najskuteczniej manipulowac, jednocześnie dbając o to, by ciemny lud był na manipulację podatny. To państwo decyduje o tym, jakie jest społeczeństwo, a nie na odwrót. Stąd z Niemców udało się zrobić nazistów, a w ZSRR zbudować z kolei totalitaryzm komunistyczny. Tu i