Wpis z mikrobloga

amazon


@Shewie: no to w końcu Amazon czy Argos?
Wziąłeś też pod uwagę, że większość Polaków nie żyje w UK, i musi jeszcze zapłacić za przesyłkę?
A o tej promce faktycznie słyszałem - nie zmienia to faktu, że była lokalna dla UK i większość z nas nie miała jak z niej skorzystać.
Przesyłka tego Lego do PL to jakieś 12-13 GBP czyli koło 60 zł.
no to w końcu Amazon czy Argos?

ma to jakieś znaczenie po fakcie?

Wziąłeś też pod uwagę, że większość Polaków nie żyje w UK, i musi jeszcze zapłacić za przesyłkę?

A o tej promce faktycznie słyszałem - nie zmienia to faktu, że była lokalna dla UK i większość z nas nie miała jak z niej skorzystać.

Przesyłka tego Lego do PL to jakieś 12-13 GBP czyli koło 60 zł.


@damw: aha.
ma to jakieś znaczenie po fakcie?

@Shewie: no ma trochę znaczenie. Bo Amazon jest wysyłkowy i każdy w sumie może sobie zamówić dowolny przedmiot. Ten drugi sklep jest lokalny i z niego sobie nie zamówisz z wysyłką za granicę (chyba? popraw mnie jeśli się mylę)

Z tego co pamiętam, to podczas tej promki jakoś sobie strasznie w stopy strzelili, bo jeszcze jakimiś punktami dało się zbić o kilka funtów cenę.
@Shewie: oczywiście wcześniej się nie dało zrobić zakupów za ponad 100, żeby dostać ten voucher, a potem wydać go na Lego, żeby zapłacić jeszcze mniej (z już obniżonej ceny). Wpadłeś może na takie rozwiązanie?
@damw: a skąd miałeś wiedzieć (hipotetycznie kupując wcześniej coś za 100) że wpadnie Porsche za 119? Poza tym vouchery mają 2 tygodniową ważność, kolejna sprawa że Porsche wyparowało z oferty tego samego dnia.
@Shewie: próbowałeś kiedyś wejść w 2 osoby do sklepu, jedna robi zakupy za te 100 (czasami się robi od razu większe - typu chemia, jedzenie na dłużej, jakieś puszki, środki czystości, srajtaśma, jakiś mocny alkohol itd), druga tylko trzyma Lego w rękach. Pierwsza kupuje, dostaje voucher a druga go od razu używa i kupuje klocki taniej?
@damw: to tak nie działa, plus trzeba być absolutnym desperatem by tak robić. Wydawać bez sensu i na totalnym wymuszeniu 100 funtów tylko po to by sobie obniżyć Lego Porsche które spadało ze stocku (pominąłeś że był to Clearance sale), nie brnij i umówmy się że zakonczylismy dyskusje na poziomie postu o amazonie.
@Shewie: nie bardzo rozumiem, czemu piszesz o totalnym wymuszeniu 100 GBP. Ja często wpadając do sklepu zostawiam 500-600 zł (czyli ponad 100 funtów) - wystarczy kupić ze 2 single malty (a potrafiłem kupić i 12 w jednym momencie) i dorzucić trochę drobnych gratów i tyle już jest. Gdybym mieszkał w UK i bym wiedział, że jest taka promka, to by nie miał problemów ze zrobieniem takiego dealu (gdybym akurat polował na