Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z siecią.
Mam router ADSL i w innym pomieszczeniu AP które są ze sobą spięte kablem sieciowym.
Router sieje siec WIFI: DOM 2.4ghz i DOM 5ghz
AP sieje APDOM 2.4ghz i APDOM5ghz
W AP DHPC OFF i adres AP na sztywno ustawiony.
Wszystko chodzi elegancko tylko problem jest, że nie mogę połączyć się po WI-FI z DOM 2.4ghz a z DOM 5ghz już mogę.
Gdzie może być problem?

#informatyka #siecikomputerowe #sieci #komputery
  • 17
@Wojtas87 w ustawieniu kanałów na DOM 2,4 GHz. Czasem potrafi ustawić kanał który nie jest obsługiwany przez kartę. Ustaw odpowiedni rejon, kanały na obu urządzeniach na sztywno, daleko od siebie
@Gooma: własnie bawiłem się teraz zmianą kanałów i zmieniłem DOM2.4 z 3 na 6 kanał to teraz wygląda to tak, że działają już sieci 5ghz na routerze i AP a nie działają 2.4ghz tu i tu...
@Gooma: Ten AP to TP-LINK RE200 czyli repeater/ap.
Nie mam ustawionego go w żaden tryb tylko kabel sieciowy w wolne wejście. Stały numer IP i DHCP OFF i tyle z konfiguracji.
EDIT: po zmianie kanałów nie działa tylko sieć 2.4 na AP w routerze wszystko chodzi.
@Wojtas87 doczytałem w pełnym manualu, że jest opcja ustawienia jako AP. W takim trybie go ustawiłes?
EDIT: jak nie ma takiego trybu to wgraj nowsze firmware
@Gooma fajnie że jesteś taki dociekliwy ;-)
Z tego co widzę ten model ma wersje V1 i V2
Ja mam V1
Teraz też czytam manuala i nie widzę takiej opcji, z której wysłałeś skrina. Czyli możliwe że faktycznie został okrojony z funkcji AP?
W sumie na to wychodzi, ale dlaczego jednak daje ten sygnał ładnie tylko raz tak, raz tak...
@Wojtas87 screen jest z manuala v2, może faktycznie w v1 nie ma takiej opcji... Szkoda. To żebraz chodzi a raz nie to cecha tego typu repeaterow. Prawdopodobnie po prostu wciąż działa jak repeater i karta sieciowa dla urządzeń po LAN. Odlacz kabel i sprawdź jak wtedy. A docelowo kup po prostu AP ew router i przerób na AP
@Gooma Teraz już oficjalnie doczytałem że wersja V1 nie ma AP... No nic, akurat miałem w domu takie coś, to mówię wykorzystam ;-) Tak jak mówisz, kupię jakiś typowy AP i tyle. Dzięki za naprowadzenie na problem ;-)
@Wojtas87 da się zrobić. Wylaczasz DHCP, adresujesz LAN na kolejny adres w sieci, ustawiasz wifi i kabe wpinasz na gniazda LAN. Z routera robi się wtedy AP i zostają 3 porty LAN wolne.... Ale dlaczego nie lepszy AC1200? Cena chyba podobna.
@Gooma pytam, bo jednoznacznie w specyfikacji znowu nie ma napisane że router może działać jakos AP...
Tylko WDS a nie chce się później zdziwic,
a chciałem ten model, bo mogę dostać go za 30zl i ma WIFi 5ghz które jest głównym wymogiem.