Wpis z mikrobloga

@wojniz: Ale co ma kapitalizm do postępu technologicznego? Ty zdajesz sobie sprawę, że zawsze sporo udziałów w wielkich koncernach motoryzacyjnych miały same państwa i to dotacje dla uniwersytetów zapewniały tym producentom dobrych inżynierów którzy mogli dobre auta konstruować?

A to co na obrazku widać, to efekt polityki menadżerskiej. Celem kapitalizmu jest konsumpcja, i ktoś w arkuszu sobie policzył, że jeśli na rynek nie wprowadzą już paru tysięcy nowych aut, ale poprzedniej
@YoshiTurboMaster: nie ma znaczenia co ja sądzę, bo jak wskazałeś podejmą decyzję przynoszącą zysk przedsiębiorstwu chociaż jest to obiektywnie kompletne marnotrawstwo pracy ludzkiej i dóbr naszej planety.
@Lucifer_vult_animae_tuae: xDDDD typy dalej sądzą, że prywatny przemysł więcej robi w badaniach i technologii niż rządowe uniwersytety i instytuty badawcze. Znajdźcie chociaż 1,2 korpo co ma porównywalny wkład do rozwoju technologicznego ludzkości co NASA lub CERN. Jestem pewien, że jeśli jakieś znajdziecie, to i tak będą finansowane przez rząd - przykład na co wydaje kasę DARPA w USA.

Prywatne firmy NIGDY nie przyczynią się do kamieni milowych w rozwoju. Jednym z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Revmir: To była metafora. Teraz jednak Polska w tym nieefektywnym kapitalizmie coś produkuje i coś w sklepach jest i nawet ludzi stać na importowane samochody.
Obrazek który wstawiłeś jest głupi. Ogromna cześć kosztów produkcji samochodu to postawienie lini produkcyjnej i technologia. Klepanie nadmairowych egzemplarzy to przy tej skali prawdopodobnie pomijalny wydatek. Dzięki temu zawsze kiedy chcesz kupić samochód to on jest a nie jak w socjaliźmie wieczne niedobory wszystkiego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Revmir:

chociaż jest to obiektywnie kompletne marnotrawstwo pracy ludzkiej i dóbr naszej planety.


W socjaliźmie postawiono by całą niepotrzebną fabrykę, wyprodukowano tyle samo a na koniec okazało by się że to jakieś nikomu niepotrzebnie gówno. To by dopiero było wykorzystanie zasobów.
@Revmir: Mam pytanko. Spieralismy się już parę razy ale ostatnio ktoś wrzucił cytat, że w kapitalizmie ważniejszy od lekarstwa na AIDS jest szampon na łysienie (z czym do końca się nie zgadzam bo na lekarstwie też zarobisz w #!$%@?) i trafił do mnie przekaz. Zacząłem się trochę zastanawiać nad tematem i pojawiło mi się pytanie. Uważasz, że kraj socjalistyczny przeżyję otoczony krajami nastawionymi na kapitalizm czy jedyna opcja jest wprowadzenie systemu
@kvvach: Co Ty na to żeby przywrócić olowiane luty? Albo mam wyjątkowego pecha albo dzisiejszy sprzęt komputerowy to żart. W ostatnich paru latach padły mi 3 płyty główne i dwie grafiki. Podejrzewam luty bo wizyta w piekarniku na krótki czas pomagała. Cały stary sprzęt jak c64, nes, ps1, Amiga działa po 25 latach bez problemu.
@YoshiTurboMaster: Nie wiem stary. :P Bardziej chodziło mi o to że co chwilę masz nową serię. RTX jest ledwie 10 czy tam 15% lepszy niż GTX nikt ich nie kupuje bo są za drogie. efekt jest taki że to będzie śmieć zalegający w sklepie, a zaraz będzie pewno nowa seria
@kvvach: Nie słyszałem o kartach zalegajacych na półkach sklepów. Często ludzie wręcz się zabijają o nowe modele pomimo niewielkiego skoku wydajności. Kiedyś kupowałem dużo używanego sprzętu a aktualnie się boję. Cholera wie czy komuś już nie padł i nie wrzucił do piekarnika żeby 2 miesiące jeszcze podzialalo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wszędzie jest tak samo. Komórki z niewymienna bateria i padającymi gniazdami ładowaniA. Wymiana ekranu po upadku
@Revmir: no jest masa aut .. i co z tego ?
Producent sprzedaje je tanio - każdy bierze i wtedy kolejne auta ktore tworzą nie sprzedadzą się a więc zastój w fabrykach rozwoju i postępie. Dodatkowo modele które siedzą parę lat sprzedane niby jako nowe zaczynają rdzewieć/mies usterki i producent traci na marce :<
Chwilowy pozorny skok kasy się nie opłaci i nie ma realnego rozwiązania na te auta.