Wpis z mikrobloga

Porównałem gorące karcianki pod kątem mechaniki walki, RNG, tempa rozgrywki i $$$. Takie podsumowanie mi wyszło.

#artifact
- możesz sterować przebiegiem walki, tylko zmieniając pozycje efektami/kartami
- atakujący i broniący zagrywają je na przemian
- RNG polega na pozycjonowaniu i wyznaczaniu targetu atakujących, +kart z losowymi efektami
- powolna rozgrywka, ukierunkowana strategicznie, kluczowe są ostatnie rundy, wtedy rozgrywka się rozkręca
- $$$ wydałem 70 pln na zakup gry, nie zamierzam kupować kart, ani biletów, został mi 1 bilet na drafta i na tym pewnie zakończę. Pewnie wrócę na dodatek

#hearthstone
- wybierasz, który cel atakujesz
- broniący nie może nic zagrać w odpowiedzi
- RNG polega na kartach kartach z losowymi efektami
- dynamiczna rozgrywka, tempo jest bardzo ważne
- $$$ gram za darmo, zbieram golda -> wychodzi dodatek -> gram areny -> pyłuje karty i craftuje 1 lub 2 talie constructed -> zbieram golda

#mtgarena
- atakujący deklaruje, które stwory wysyła do walki (może wybrać jako cel planeswalkera)
- broniący deklaruje blokujące
- atakujący i broniący zagrywają combat tricki na przemian
- RNG polega tylko na drawach, które są dużo bardziej niepewne ze względu na mana screw/flood
- dynamiczna rozgrywka, tempo jest bardzo ważne
- $$$ wydałem 300 pln na drafty (core i guilds of ravnica) XD, mam wildcardy do scraftowania 1 lub 2 top tier talii, czekam na drafty z kolejnych dodatków
Pobierz D.....o - Porównałem gorące karcianki pod kątem mechaniki walki, RNG, tempa rozgrywki...
źródło: comment_qaGf5040eatbXB90UdQeY05KXkWpFgMP.jpg
  • 10
@Duze_piwo: zaletą HS od zawsze na zawsze pozostanie to, że możesz pyknąć partię siedząc na kiblu, koniec kropka. Żadna karcianka nie odbije populacji HS dopóki nie zrobi dobrego, mobilnego klienta z szybką rozgrywką. Przy HS można siedzieć 20-30 min dziennie - zrobić daily questy, chwilkę pograć, raz na jakiś czas wbić na event. Ani Artifact, ani MTG nie dają takich opcji.
Przy HS można siedzieć 20-30 min dziennie - zrobić daily questy, chwilkę pograć, raz na jakiś czas wbić na event. Ani Artifact, ani MTG nie dają takich opcji.


@paczesik: Z tego co widzialem w MTG Arena tez masz cos takiego, ze robisz dzienne zadania i zgarniasz golda. To raptem kilka gier.
@Klotzmann: ale musisz odpalić kompa, usiąść, przysiąść, przy biureczku, a dla ludzi takich jak ja, którzy pracują do 17, w domu używają wyłącznie telefonu i chromecasta to już dodatkowe utrudnienie.
@paczesik: @Duze_piwo: To jest wlasnie problem z MTG, ze na telefonie sie w to kiepsko gra. Jest Magic Duels, ale literki sa tak male, ze gra nie jest przyjemnoscia. Na tablecie juz jest calkiem fajnie.
Nie wiem czy planowana jest Arena na telefony, bo na razie jest tylko na Windowsie.
@Duze_piwo:
#gwint (choć bardzo dużo nie grałem to parę przemyśleń mam):
-co turę wrzuca się stronnika/czar, które mają swoje value
-grę wygrywa osoba, która wygrała 2 z 3 rund
-rundę wygrywa się poprzez posiadanie silniejszegi stołu
-RNG polega na drawie (choć dobiera się 10 kart na 1 rundę, a na kolejne dwie po 3 - łącznie 16 z 25 kartowego decku, plus jest sporo mechanik na opróżnianie decku i ma się