Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#fpv #drony

Od czego zaczac zabawe z racerami?

Od dluzszego czasu chodzi mi to po glowie i postanowilem to urzeczywistnic.
Co wybrac, czym sie kierowac, gdzie zdobyc wiedze?

Chcialbym cos malego, tak na poczatek. Lewusem nie jestem, takze mozebyc skladak.

Mirko pomoz.
  • 15
@czlowiekBEZnicka: Możesz wybrać gotową opcję, albo możesz składać sam. Na tej stronie opisałem jak zbudować budżetowego 5 calowego quada (rozmiar standard - raczej duży quad, anie mikrus jak sam pisałeś) i co kupić na początek, ale z Twoim budżetem, to możesz mieć coś zdecydowanie lepszego.

Proponowałbym
1. HGLRC Hornet - 2,5 cala, mała wytrzymała rama, mocne silniki i lata na 4S. Potwór!
2. HGLRC XJB145 - 3 cale, też na 4S,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fotograf_warszawiak: wez pan daj spokoj. Toc to dla cieniasow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tez nad tym myslalem, ale raczej w kwesti cwiczenia akrobacji. Juz mam swoj symulator w czasie rzeczywistym (dolaczony obraz) ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@TechBoss-pl: dzieki!
Z tych trzech propozycji dronow to chyba ten drugi bedzie najrozsadniejszy jesli chodzi o pozniejsze dzwiganie jakiejs kamerki, czy nawet ewentualne modyfikacje? Czy raczej
Pobierz
źródło: comment_QnmoNSc6xd1u1J2tbFST9NyMy1OFI9JA.jpg
@czlowiekBEZnicka: daj znać jak coś znajdziesz sensownego bo w sieci mnóstwo jest ale żeby było aktualne i pomocne to ciężko. Na razie wydałem 1kpln i mam części z PL i Chin, co gdzieś wyczytałem że będzie ok. Ale sprawa rozciąga się już na 4 miesiące. Tymczasowo latałem h67 z kamerka foxxer i googlami 800D. Teraz zabiorę się na poskładanie drona
@czlowiekBEZnicka: aparatura: frsky taranis (qx7 / xlite) lub flysky i6 w zależności od budżetu i preferencji, jedną i drugą będziesz tak samo latał.
Gogle: jakieś fatsharki czy aomway jak chcesz drogo lub ev800d tanio albo eachine vr006 najtaniej, każde są dobre
Dron: składanie sobie odpuść bo wydasz więcej i nic to nie da, bierz mikrusa z bateriami 2s, polatasz zimą po domu a i na zewnątrz bo mocy jest sporo, jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wu70: czyli jakikolwuek maluch z bateriami 2s to jest to czego potrzebuje na start?
A co w przypadku kiedy dron obsluguje baterie 2-4s. Moge wtedy kupic klika pakietow 2s do latania w pomieszczenich i kilka 4s do latania na zewnatrz?

Gdzie sie zaopatrzyc w zabawki? Gearbest czy tam Bangood, czy moze jest jakies pewniejsze zrodlo?
kiedy dron obsluguje baterie 2-4s. Moge wtedy kupic klika pakietow 2s do latania w pomieszczenich i kilka 4s do latania na zewnatrz?


@czlowiekBEZnicka: jeśli obsługuje 2-4s to już nie jest z tych najmniejszych i nie do latania w domu/mieszkaniu. Przykład taniego "domowego" drona z 2s to mobula7.
A ogólnie jeśli dron obsługuje 2-4s to kupujesz kilka baterii 4s i może jedną 3s ;-)

Gearbest czy tam Bangood


obojętnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wu70: wiesz, nie zalezy mi bardzo na lataniu po mieszkaniu/domu. A jak mialbym juz latac w pomieszczeniu to wybralbym jakies zadaszone miejsce gdzie przestrzeni do latania jest wiecej. Nawet jesli mialbym za to zaplacic (wtedy nawet mozna zwolac sie na jakims forum i podzielic koszt na kilka osob).

Znasz jakies fora, grupy na fb skad mozna czerpac wiedze?
@czlowiekBEZnicka: małymi się po prostu dobrze lata na początek bo je podnosisz i lecisz dalej zamiast wymieniać połowę części. ;-) Teraz maluchy są mega mocne, ale generalnie tak jak pisałem, zwiększasz rozmiar aż znajdziesz taki którym jesteś zainteresowany, tylko nie przesadź. Polecam forum rcgroups i kanały na yt