Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Zawsze siedziałem na "debianowych" dysteybucjach. Teraz używam już przez jakiś czas #manjaro i wstępnie naprawdę mi się podoba, ale mam pytanka:
- odpalił ktoś Netflixa pod Operą? (Firefox bezproblemowo)
- jak jest z instalacją sterowników od nvidii? Zainstalowałem z "konfiguracji sprzętowej" przez auto wykrywanie. Lepiej ściągnąć paczkę i instalować czy wybrać z listy inne i sprawdzać?
- da się jakoś odpalić Tidala? Aplikacji wiem, że nie ma, ale nawet web player nie chce działać pod przeglądarką. Instalowałem jakaś terminalową aplikacje, ale to mnie nie zadowala
- jak to jest z tymi paczkami aur? Chyba nic przez tego yaourt nie zainstalowałem. A to problem z pobieraniem czegoś, a to coś z kluczem publicznym. Jak dobrze korzystać z tego narzędzia?

W życiu bym nie powiedział, że kde jest tak zajebiste.

#linux
  • 16
- jak jest z instalacją sterowników od nvidii? Zainstalowałem z "konfiguracji sprzętowej" przez auto wykrywanie. Lepiej ściągnąć paczkę i instalować czy wybrać z listy inne i sprawdzać?


@zjemcimatke: Te "not free" są zdecydowanie wydajniejsze. Masz tylko nvidie czy korzystasz też z tej Intelowskiej? Ogólnie jak działa to lepiej nie ruszać :D

- jak to jest a tymi paczkami aur? Chyba nic przez tego yaourt nie zainstalowałem. A to problem z pobieraniem
@zjemcimatke: W przeglądarce nie działa Tidal? Może to jest brak Flash Playera?

- jak to jest z tymi paczkami aur? Chyba nic przez tego yaourt nie zainstalowałem. A to problem z pobieraniem czegoś, a to coś z kluczem publicznym. Jak dobrze korzystać z tego narzędzia?


@zjemcimatke: Najlepiej podaj błąd jaki się wyświetla

- odpalił ktoś Netflixa pod Operą? (Firefox bezproblemowo)


@zjemcimatke: Chyba na Windowsie w Operze też nie działa
@passage: Jakoś omijałem to środowisko, a gdy z niego korzystam wydaje mi się bardzo fajne :)

@carver: Meh. Kwestia przyzwyczajenia.

@niepodszywamsiepodbiauka: Mam kartę nvidii. Chciałbym żeby mi się przełączało np. podczas odpalania gierek ze steam czy jakiegoś tam wine. Przetestuję. Bo pamiętam, że na Mincie różnie z tymi sterownikami było i czasami przy złej paczce wywalało Xy.

@ruum: Flash niby jest. Pod Operą web player się uruchamia i
@ruum: Wiem, że spotify śmiga i jest natywna aplikacja itd. ale jakoś przywykłem do używania Tidala na telefonie (premium mam z abonamentu) i fajnie jakbym mógł słuchać playlist na komputerze. Opera w sumie jest oparta na chromium z tego co kojarzę, ale sprawdzięłm samo Chromium i to samo co na Operze.
Zainstalowałem jeszcze raz flasha plus chyba coś co się nazywa pepper flash i tidal-web player na Operze wstał i śmiga. Więc dla netflixa polecam paczę wyżej polecaną, a do tidala paczkę aur: tidal-music-linux-git.