Wpis z mikrobloga

Mirki zobaczyłem coś dziwnego na niebie. Obserwowałem sobie niebo i zobaczyłem dwa małe punkty niczym nie różniące się od innych gwiazd ,zwróciły moją uwagę bo się ruszały ale bardzo dziwnie bo tak jakby się zacinały , wyglądało to jakby jedna holowała drugą bo szły równiutko w równym odstępie od siebie tak samo zacinając się. Powoli się poruszały w górę nieba i po jakichś 30s zaczęły znikać i znikły. Mega mnie to zaintrygowało bo pierwszy raz w życiu takie coś zobaczyłem. Pytanie do was co to może być a może tez kiedyś coś takiego zauważyliście. Nie jest to żaden bajt czy żart o ufoludkach. Miasto to Opole a było to mniej więcej na środku nieba patrząc w stronę północnego zachodu około 310* NW.
#kosmos #gwiazdy #pytanie
  • 8
@matka_blendziora: a powiedz mi dlaczego tak się zacinały ? Zawsze jak widzę jakiś obiekt na niebie to płynnie przechodzi przez niebo a to co widziałem to było jakby jedna się przesuwała kawałek i druga naśladowała to co robi ta pierwsza XD nie wiem jak to opisać nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M2M6: szczerze to nie wiem. Nie zagłębiałem się w temat. Po prostu kiedyś zapytałem chyba na astromaniaku i powiedziano mi że są to te satelity. Może ich orbity są jakoś powiązane względem siebie i z naszej perspektywy wygląda tak jak wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie będę wymyślał więc jak się dowiesz albo ktoś inny sprostuje to chętnie przeczytam o tym :)