Wpis z mikrobloga

#prawopracy #prawo #kodekspracy #kopytko

ależ dla mnie jest to niezrozumiałe. Zagadka matematyczna o zabarwieniu prawnym.

Mirki pomóżcie, chcę się upewnić w tym,
co mi się zdaje żebym nie miał wyrzutów sumienia jako przykładny pracownik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Od 1 stycznia do 31 marca - pracuję na pełnym etacie
2. Od 1 kwietnia do końca roku - pracuję na tzw. 3/4 etatu
3. Do dzisiaj byłem w pracy nieobecny (na urlopie wypoczynkowym) łącznie 20 dni.
4. Pracuję na tyle długo, że przysługuje mi od dawna tzw. pełny wymiar 26 dni urlopowych przy pełnym etacie.
5. Z zeszłego roku nic nie przeszło na ten rok.

Zagadka dla zaznajomionych w prawie pracy?
Interesuje mnie odpowiedź w DNIACH nieobecności, nie godzinach.

Ile dni urlopu wypoczynkowego mogę sobie jeszcze wziąć

Ile dni urlopu wpisać na wniosku?

  • 2 dni 18.8% (3)
  • 6 dni 50.0% (8)
  • 8 dni 31.3% (5)

Oddanych głosów: 16

  • 24
@yourij: Za pierwsze trzy miesiące masz 6,5 dnia czyli 7 bo zaokrągla się w górę. Za resztę roku 3/4 roku razy 3/4 etatu razy 26 daje 15 dni (14,625), co łącznie wychodzi mi 22 dni, zatem pozostał ci dwa. Nie jestem ekspertem zaznaczam.
@JohnnyGaat: @Ogar_Ogar: @ScaRRyMaN: @archon:

chyba jednak nie miałem racji i mam więcej do wykorzystania niż myślałem.
Z ankiety odpowiedź B czyli 6 dni (plus pół dnia bonusu).

Wymiar etatu liczy się w godzinach, nie zmniejsza się z jakiegoś magicznego powodu (Art. 154 KP).
Pewnie ma to związek z tym, że pracuję (wg aneksu do umowy) 6 godzin każdego dnia zamiast tradycyjnych 8 godzin.
A jeszcze 2 dni opieki
yourij - @JohnnyGaat: @Ogar_Ogar: @ScaRRyMaN: @archon: 

chyba jednak nie miałem ra...

źródło: comment_GbBk8Jjv54t4GxZwQEWG7OifdzGumTIl.jpg

Pobierz
Pewnie ma to związek z tym, że pracuję (wg aneksu do umowy) 6 godzin każdego dnia zamiast tradycyjnych 8 godzin.


@yourij: Ale tak jest - jakbyś pracował 1/8 etatu to też byś miał 26 dni wolnych, podczas których nie ma ciebie w pracy tą jedną godzinę.
@Ogar_Ogar no wiesz o co mi chodzi W tym roku łącznie będę 28 dni poza biurem będąc na niepełnym etacie. Byłem do tej pory 20 dni poza biurem i kadry dały mi na piśmie że mogę jeszcze 8 dni być poza biurem

Plus 4 godziny dodatkowo
@yourij: księgowa mówi, że masz na ten rok 22 dni i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak godzinowo wychodzą połówki czy inne dziesiętne godzin pracy to zawsze liczy się do góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ScaRRyMaN 22 dni razy 8 godzin każdy. Ale dzień urlopu zjada mi zawsze tylko 6 godzin teraz czyli w praktyce 28 dni plus kilka godzin... A ja myślałem, że dzień to dzień i tyle...

Praca po 6 godzin od pon do pt