Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś może wie czy da się przerobić plik .apk tak, aby Android myślał że jest to jakaś aplikacja nie ze sklepu Google Play o jakiejś innej nazwie? Chcę mieć zainstalowane dwie wersje tej samej aplikacji na telefonie.

#androiddev
  • 6
@fra234: Jest jeszcze jeden format .obb (ale aplikacja musi być do tego formatu skompilowana w Android Studio, zmiana nazwy pewnie spowoduje tylko błąd). Niemniej nic to nie zmieni, po prostu zmienisz instalację pliku na nowy. Musiał byś mieć dostęp do kodu źródłowego i zmienić nazwę aplikacji, prawdopodobnie nazwę pakietu, trochę pogrzebać w manifeście. Lepiej poszukaj apki która pozwala na niezależne instalacje jednej aplikacji.
@Raix: Ja kilka razy próbowałem podmienić plik konfiguracyjny zwykłego xmla (zmiana kliku wartości nie całego pliku) i po ponownym skompilowaniu APKToolem aplikacja się nie chciała zainstalować.
@ra_s: zapewne dlatego, że nie stworzyłeś nowego klucza pod nową paczkę. Paanie, starym kluczem tego nie podpiszesz, a bez podpisania nie wgrasz. Android taki bezpieczny xD

W tym artykule co podesłałem masz krok po kroku napisane co powinieneś zrobić.