Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Możecie mówić, że wszystko zależy od nas samych, ale bardzo istotną rolę w naszym życiu odgrywa to w jakiej rodzinie się urodzimy zarówno pod względem materialnym jak i wartościowym. Jako przykład podam wam mojego koleżkę napisał on bardzo dobrze maturę z wosu, angielskiego, polskiego i historii w sumie w każdym z tych przedmiotów napisał maturę lepiej niż 80-90% (zależnie od przedmiotu) piszących, prawdopodobnie mógł się dostać na wiele kierunków (jego marzeniem było prawo) ale niestety odpuścił studia dzienne bo po prostu nie było go na nie stać,(sprawy w jego rodzinie się mocno skomplikowały) obecnie studiuje zaocznie administracje i prawo, od poniedziałku do piątku pracuje orwazuczy się, a w weekendu wyjeżdża do miasta oddalonego o 250 km. Czasu ma mało, prawie wcale, w pewien sposób można powiedzieć, że nawet trochę wegetuje, poniekąd jego nauka poszła na marne, bo bądź co bądź na studia zaoczne nie trzeba mieć nie wiadomo jakich wyników.
Teraz opowiem wam o drugiej osobie, również koledze, trochę z niego bananowy dzieciak, (ale spoko koleś) przez całą szkołę przechodził na wyjebce, prawie nigdy się nie uczył, zawsze liczył na ściągi itp. Matura również nie poszła mu za dobrze napisał te przedmioty na 30-40% nie pamiętam dokładnie, o dziwo dostał się na prawo dzienne (być może uczelnia prywatna tego nie wiem, ale po prostu na niektórych wystarczy mieć taki wynik, nie orientowałem się). Obecnie ma się on świetnie, studiuje (w sumie bardziej się bawi i chodzi na imprezki) jego rodzice kupili mu własne mieszkanie w mieście wojewódzkim, gdzie mieszka ze swoją dziewczyną, tak na prawdę nie martwi się jutrem, bo ma super zabawę cały tydzień oraz wszystko zapewnione. Więc jak widzicie nie ma sprawiedliwości możesz się starać jak nie wiem, ale ktoś i tak będzie mial lepiej tylko ze względu na to gdzie się urodził. Jasne można powiedzieć, że przecież ten 1 kolega ciężka pracą dojdzie do czegoś, a ten drugi swoją lekkomyślnością nie zda tych studiów. Poniekąd tak, ale tak naprawdę nie wiemy co przyniesie przyszłość, być może ten 2 jakiś cudem ukończy te studia i będzie miał świetna pracę, a ten 1 do niczego nie dojdzie. Nawet jeśli ten bogatszy nie ukończy studiów to i tak ma zapewnioną super posadę w firmie ojca. I co najlepsze ten bogaty wykorzystuje swoje najlepsze chwile życia, z przyjemnością będzie je wspominać na starość, a ten biedny niestety ich nie ma, bo nie ma na nic czasu.
Takie życie.
#studbaza #studia #takaprawda #smutnazaba #przegryw #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 12
OP: @Annaroth @Janghyeok @somskia Napisałem to tylko z jednego powodu, a to tego, że na mirko oraz na necie często można zobaczyć obrazki typu: możesz być kim chcesz, wystarczy chcieć, ja też nie miałem/am lekko, jak czegoś nie osiągnąłeś to tylko i wyłącznie z twojej winy itp, a najczęściej dodają to różowe z dobrych domów.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}