Wpis z mikrobloga

Dzisiaj niejaki @Pan_Slon zechciał się podzielić z Wykopowiczami swoim szczęściem. Urodziła mu się córka. Bez żadnej refleksji wrzucił na mirko jej zdjęcie, imię, datę urodzenia, miejsce urodzenia i opis problemów medycznych, które dziecko ma. Nie wiem jakie jeszcze info udzielił, bo nie czytalam całego wątku. Na zwrócenie uwagi, że nie jest bezpiecznie dzielić się takimi wrażliwymi informacjami w internecie (i to na temat kogoś kim się nie jest!) nasz trąbalski reaguje usuwaniem komentarzy. Gratuluję Ci córki, ale współczuję jej, że niedługo po narodzinach juz posłużyła jako narzędzie do zbierania atencji wśród OBCYCH ludzi z internetu. Nie jest to rozważne. #patologiazmiasta #rodzice #dzieci #prywatnosc
  • 8
@stux88: a Ty byś chciał, żeby Twoi rodzice wrzucili Twoje zdjęcie do internetu, oczywiście bez Twojej wiedzy i zgody? Poza tym robiąc malutki research można się wiele dowiedzieć, nigdy nie wiadomo, jak ktoś to wykorzysta. Nie mówiąc już o tym, że każdy zboczeniec może się teraz do tego zdjęcia masturbować.
@stux88: czyli sam przyznajesz, ze tego nie chcesz. Noworodek nawet tego nie zgłosi, bo niby jak. Rodzic powinien chronić swoje dziecko, a nie kasować na nim lajki, podbudowując swoją (najwyraźniej niską) samoocenę.
Bez żadnej refleksji wrzucił na mirko jej zdjęcie, imię, datę urodzenia, miejsce urodzenia i opis problemów medycznych, które dziecko ma. Nie wiem jakie jeszcze info udzielił, bo nie czytalam całego wątku


@eoeoeo: ogólnie to masz ze sobą jakieś problemy, nigdzie nie udzieliłem wrażliwych informacji, żadnego miejsca urodzenia itp. a zdjęcie mogło być randomowe i chyba tylko Tobie przyszłoby brandzlowac się do tego... Zastanów się nad sobą.
@Pan_Slon: miejsce urodzenia szpital wojewódzki Poznań lutycka, widać na zdjęciu. Czyż nie? Zdjęcie jest Twoje, bo i Ty jesteś z Poznania. Naprawdę nie musiałam wkładać w to żadnego wysiłku, żeby to wiedzieć. Poza tym przyjmujesz pochwały wyglądu swojego dziecka, wiec zdjęcie JEST Twoje. Innych rodziców, którzy wrzucają swoje dzieci do internetu tak samo potępiam. Miło na pewno było czytać komentarze w stylu „fajna, rucha się już?”. Jak widzisz ludzie są różni,
@Pan_Slon: a dodam jeszcze, że niedawno wrzucałeś widok ze swojego okna, więc Poznaniacy pewnie mogą rozpoznać, gdzie mieszkasz. Powiedz, czy zdjęcia swojej twarzy i swoje prawdziwe imię tez wrzucasz na pierwsze lepsze forum w internecie?