Wpis z mikrobloga

#1983 obejrzałem do końca. Muszę Wam powiedzieć, że nie rozumiem turbo hejtu na ten serial. Jest naprawdę dobry. Osobiście uwielbiam #historiaalternatywna i wszystko co z nią związane, a #themaninthehighcastle jest jednym z moich ulubionych seriali. Smaczki w tym serialu są naprawdę niezłe, np. Jak Kajtuś opiera się o mapę metra i widać kilka linii, albo nowe godło Polski. Ciekawe jest też przejście do jakiegoś takiego dziwnego ustroju faszystowsko-komunistyczno-kościelnego. Rozumiem, że wiele nitek fabuły jest zaczęte i niedokończone. Porównajcie sobie rzeczony #themaninthehighcastle serial z książką - książka dopiero wiele zostawia do domysłu. Gdybyśmy tutaj dostali wykład na temat całej historii ala wikipedia, to zniknął by klimat. A klimat jest gęsty jak zimna wódeczka - motyw z Wietnamczykami i Małym Sajgonem - mega props. Mega rola mojego kolegi z liceum - Krzysia. Naprawdę dał radę. A co do zakończenia:


Pozdrawiam serdecznie.
  • 5
@ckiler jestem po 3 odcinkach i każdy musiałem rozchodzić z zażenowania. Co to za dialogi? Jak teatr dla dzieci. No i fabuła - jakąś gówniara stoi na czele ruchu podziemnego mającego obalić reżim. Siedzą gdzieś w piwnicy i patrz cudownym zrzadzeniem losu kolegowała się z młodym delfinem komunistycznej Polski. Przecież to jak komiks dla dzieci. No chyba że tak to miało wyglądać...
@ckiler
On 6 March 2018, Netflix announced that the series was in production, consisting of 8 episodes.[5] On 2 October 2018, the first teaser trailer was released, with the series set to premier globally on 30 November

Serial zrobiony szybko, przez debiutującego scenarzystę. Mogło być dużo lepiej, ale hate znacznie przesadzony, dobry serial też liczę na drugi sezon . Muzyka robiła mega klimat!
@Naturmensch: @robvan: @Ciapollet: powiem Wam tak, #themaninthehighcastle też mi czasami przypomina telenowelę i aż chce się przewijać dialogi z dupy. Ale chodzi właśnie o tło - i to świadczy o tym że ktoś jednak lekcje odrobił. Bo wiem, że dialogi i postacie mogą być słabe, ale w tym gatunku to one akurat są drugim planem. Jak na polski serial w takim stylu - propsy. Coś tam miałem jeszcze pisać