Wpis z mikrobloga

Cześć,
Czy jest sens w ogóle korzystać z oferty doradców finansowych?
W styczniu będę składał wniosek o kredyt hipoteczny, byłem w firmie Notus, koleś mi wciskał na siłę ofertę Pekao SA, powiedział, że w Pekao BP mnie prześwietlą od góry do dołu i jak zobaczą koszty mojej działalnosci to mi spadnie zdolność kredytowa. (jakby w innych bankach tego nie robili xD)
Poszedłem sobie wczoraj do Pekao BP, usiadłem i z miejsca dostałem lepszą ofertę xD (brak prowizji przy wcześniejszej spłacie, wakacje kredytowe, niższe raty)
Dodatkowo u mnie problemem jest młody wiek i działalność prowadzona od 12 miesięcy, czy jest może ktoś na pokładzie kto ma jakieś konkretne rady jak uderzyć w ten temat?
Jest u mnie nieruchomość, która mnie interesuje, normalnie bym zaczekał, ale zależy mi.
#kredythipoteczny #dzialalnoscgospodarcza #kredyt #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 10
@Teoriawojny: to są pośrednicy, pamietaj ze oni muszą zarobic. Wyślą Cie tam gdzie:
1.wyjdzie Ci zdolność
2.maja wiekszą prowizje za przekazanie klienta. (Banki im płacą % od podpisanego kredytu a czasem są naprawde duze skoki między bankami)

Poświęć jeden dzień, idz po bankach sam wszedzie kazdy pracownik hipoteczny udzieli Ci pełnej odp i sprawdzi zdolność. Nastepnie bedzie kierował w papierach co musisz załatwić i gdzie.
Lepsze oferty banki maja tez dla
@KromkaMistrz: Chyba że tak, ale to jednak firma ogólnopolska i to centrala dostaje kasę, dopiero później rozlicza się z przedstawicielami na niewiadomych nam zasadach :) Tak czy inaczej u mnie doradca nie upierał się na jeden bank, potrafił podać solidne argumenty dlaczego jeden będzie lepszy od drugiego. To jednak dość indywidualna sprawa. Przykładowo jeden z banków wymagał wpływu wynagrodzenia tylko i wyłącznie od pracodawcy, natomiast ING wymaga po prostu wpływu, można
Nie można oceniać branży po wizycie u człowieka, który być może pracuje kilka miesięcy. Wygląda na doradcę bo ma ładny garnitur, zegarek i wizytówkę. Wpadnij do mnie na https://blogkredytowy.pl/ sprawdzisz zakres wiedzy, jaki trzeba mieć do wyboru banków. Być może przekonasz się jednak że warto wspomagać się osobą doświadczoną.