Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, wróciłem. Obszedłem Wybickiego, Imbramowską, Siemaszki, 29 listopada, Bratysławską i inne. Gdyby nie przestało padać to tyle bym nie obszedł.

Spotkałem różnych ludzi. Dziadziuś jeden jak się go spytałem to uciekł do klatki hehe. Inni słyszeli, ale nie widzieli.

Gdy miałem już wracać zobaczyłem Straż Pożarną na światłach, ale bez sygnału dźwiękowego. Jechała z Wybickiego i skręcała na Twardego. Jechała wolno tak jakby wracała, więc poszedłem Wybickiego dalej i natrafiłem na furgonetkę Policji i też jakby wracali.

Byłem też na stacji Kraków Łobzów i dałem sobie siana, bo ciężko było określić skąd jechali poza tym wydawało mi się, że to już zbyt daleko od miejsca jak ja to słyszałem.

Sprawdzałem stacje paliw, sprawdzałem dźwigi przy szpitalu Narutowicza i inne, ale wszystkie stoją, więc to nie to.

Mam jedno podejrzenie, ale nie wiem czy to głupie czy to mądre. Ostatnio dwa razy widziałem, że coś Wodociągi robiły przy studzienkach i naszła mnie myśl, czy jest możliwe, że to jakaś studzienka albo kilka wybuchło? Bardziej też pytanie do tych co widzieli błysk, czy to możliwe?

Ogólnie to cały zmokłem i nie polecam łazić samemu po nocy po Krakowie, bo już mnie jakieś dwie bandy typków zaczepiało. I tak jak ktoś pisał, też spotkałem panów na papierosku rozmawiających o tym. A i natrafiłem jeszcze na jakąś imprezę studenciaków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i ogólnie szkoda, że jednak żadnych konkretów nie zdobyłem. (,)

#krakow

  • 30
@Erimar: ehh ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale dzięki za zawołanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja byłem się przejechać dobrego pasterza, 29 listopada, opolską aż do krowodrzy i też nic nie spotkałem po drodze - również żadnych pojazdów służb
@Erimar cholera szkoda bo to był naprawdę silny huk. Ludzie słyszeli ewentualnie widzieli błysk ale to tyle, nikt nic więcej nie wie. Parę minut po tym koło parku wodnego widziałem kolumnę policji natomiast to pewnie ma związek ze szczytem klimatycznym.
@Erimar: Dzięki za relację!

Sledzę temat od kilku godzin pierwsze informacje dotarły do mnie zanim trafiłem tutaj z prywatnych grup na FB. Jedna laska też mówiła o jakimś błysku i często pojawiały się 2 wybuchy (nie jeden). Do tego czasem dochodziły wstrząsy według niektórych 'relacji'. Wypowiadał się też koleś, który podał się za pracownika i że niby wybuchł reaktor w Hucie im. Sendzimira tyle że nie wiem czy takowa jakikolwiek reakor
@sielawa: ee no rakieta to chyba bez przesady - już byśmy tu mieli jazdę z wojskiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do błysków - ja widziałem błysk przy drugim wybuchu i był to błysk przy ziemi na pewno nie w powietrzu, gdzieś w okolicach Imbramowskiego (ale biorąc pod uwagę perspektywę mógł być też sporo dalej - Krowodrza/Azory/Bronowice)
@Erimar: Noo jestem na straconej pozycji bo błysku nie widziałem a co do wybuchu faktycznie koło 23;20 słyszałem coś co przypominało mi grzmot? Trochę przeciągły? Ale pomyślałem że burza w zimie to chyba średnio.. dlatego powołuję się na relacje innych.

Być może zmiany klimatu spowodowały, że da się teraz burzę w zimie? Było by dziwnie ale kto wie

Kolejna myśl z tym szczytem klimatycznymo może faktycznie chcieli sprzątnąć jakiegoś Schwarzenegera?
@powaznyczlowiek: To był pojedynczy błysk?. Chodzi mi żeby całkiem te fajerwerki wykluczyć, bo jeszcze myślałem, że może na Placu Imbramowskim się szykowali do sprzedaży i, że może coś poszło nie tak i doszło do jakiegoś niekontrolowanego wybuchu czy coś.
@Erimar: tak pojedynczy błysk ale taki naprawdę konkretny jak od eksplozji, koło imbramowskiego przejeżdżałem pół godziny temu i zupełnie nic tam się nie działo

@Dynj: niee - akurat mam okna na zachód i przynajmniej ten błysk na bank był "na lewo" od imbramowskiego
@sielawa: dla mnie on był jak detonacja jakaś i taka jakby fala uderzyła w budynek, bo się zatrząsł. A jeśli chodzi co bardziej to bardziej jak grzmot, ale takiego grzmotu to w życiu nie słyszałem.
@Erimar: jak tak teraz myśle to może coś w powietrzu nad miastem zostało albo zestrzelone albo zdetonowane. przychodzi mi jeszcze na myśl jak samoloty wchodzą w prędkość dźwięku też taki specyficzny grzmot