Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kurde, jak mi smutno jak mi źle.

tldr: praca mogła zmienić moje zycie, ale jej nie dostałem

Złożyłem CV na stanowisko w wymarzonym zawodzie, dostałem się na rozmowę i nie przeszedłem do drugiego etapu. Problem polega na tym, że mam wiedzę i umiejętności (po studiach), ale zwykle ludzie tacy jak ja nie pracują w zawodzie, bo w polszy nie ma dla nich pracy albo pracują w pokrewnej dziedzinie za 2k netto.
Na rozmowę zostały przyjęte jeszcze tylko 4 osoby, bo takich jak ja i inni to ze świecą szukać. Nie chcę zdradzać kim jestem i co robię, ale żeby wam przybliżyć temat to wyobraźcie sobie, że ten wpis dodał inżynier ds. reaktorów atomowych. xD I teraz zastanówcie się ile miejsc pracy może być w Polsce;)

Ta praca mogła odmienić moje życie, godzinę spędziłem na pierwszym etapie rozmowy, poznałem kogoś starszego o 5 lat po tej samej uczelni, na której ja się uczyłem. Ta praca jest tak opłacalna, że tamta osoba dojeżdża codziennie samochodem 100 kilometrów w jedną stronę! Seeerio!

Rozwiązałem kilka testów, zdecydowanie całkiem dobrze mi poszło, ale niestety dzisiaj dostałem telefon z odmową :(((
Z pracy jaką teraz wykonuję mogłem przerzucić się o 999 leveli wyżej, bo ze względu na to, że to zagraniczne korpo to oferowali mi 7k euro.

Niestety jak już napisałem do drugiego etapu się nie dostałem. Mam w sobie trochę przegrywa i mogłem jednak sknocić rozmowę np. brakiem pewności siebie :(

Dodatkowo rozważam wysłanie odważnego i trochę dziwnego maila do HRu z zapytaniem co #!$%@?łem. Myślicie żeby wysłać, czy raczej tym sposobem pogrążę się na amen?

Pocieszcie proszę:(

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: pytanie co ten mail zmieni? Nie jest w interesie firmy instruowanie Cię jak masz zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej, zdecydowali się na kogoś innego i tyle. Może wybran osoba miała np. więcej doświadczenia? Jeśli zawód, który posiadasz, jest faktycznie dość rzadki, to prędzej czy później robotę znajdziesz. Cierpliwość i determinacja są kluczem do sukcesu - wiem to po sobie, spędziłem ok. pół roku na szukanie wymarzonej pracy i po kilku
Wyślij, ale uprzejmego maila z podziękowaniem za udział w procesie rekrutacji z prośbą o feedback który umożliwiłby Cię lepsze przygotowanie do aplikowania w przyszłości. Na pewno nie rób nic dziwnego - sam powiedziałeś ze takich stanowisk nie ma zbyt dużo i mógłbyś sobie zablokować drogę kariery w jednym miejscu.
@AnonimoweMirkoWyznania Zwykle pytanie o feedback z rozmowy jest widziane pozytywnie/neutralnie, niektóre firmy wysyłają takie coś zawsze.

Nawet jak wybierzesz wariant pesymistyczny - nie dostałeś się, wyślesz maila i go zignorują - co tracisz? Za kilka miesięcy i tak już nikt o tym nie będzie pamiętał, a teraz już i tak nie masz nic do stracenia.
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro to tak niszowa branza to nie wysylaj zadnego dziwnego emaila tylko jak to ktos napisal powyzej wyslij email z podziekowaniami za poswiecony czas i popros o feedback. Bedziesz wiedzial co poprawic w przyszlosci.
OP: @Ecrine @RedWizard @kugyrudy @kuhonnyje_rewaljucje: @delo86: @Vetinari: @petrus: @Pieron: @Flypho: @prut: @taktoto: @washingtonbullet: @elo490500: @NieJedynaNaWykopie: @GaiusBaltar: @utros:

Zgodnie z obietnicą wstawiam treść maila. Niestety niczego się nie dowiedziałem :/

"Niestety nie otrzymałam informacji od osoby przeprowadzającej z Panem rozmowę jaki jest powód niezakwalifikowania się Pana do kolejnego etapu rekrutacji.

Jeszcze raz chcemy podziękować Panu za poświęcony czas oraz