Wpis z mikrobloga

Cześć, widział ktoś może rzetelne i aktualne zestawienie kosztów przejechania 100km w trasie/mieście porównujące koszt eksploatacji (głównie koszt paliwa) silników benzynowych, diesli, hybryd, benzyn+lpg, hybryd+lpg, elektryków i byłby w stanie takie zestawienie podesłać?

#motoryzacja
  • 13
@Fypifapu: wątpię, że coś takiego istnieje. Kiedyś można się było posługiwać motostatem ale odkąd pojawiły się aplikacje na komórki ludzie tam trzymają dane i nie bardzo da się to wyciągnąć. Jest jeszcze autocentrum i tam można przeglądać ale opcje zestawienia usunęli jakiś czas temu, zatem musisz poszczególne samochody z osobna sprawdzać.
@ksiak: Czyli podejście, że najpierw wybór napędu a potem wybór samochodu jest od dupy strony? Powinienem sobie najpierw wybrać kilka samochodów z każdej kategorii i je porównać?
@Fypifapu: mądre podejście tylko zacznij od rozważenia możliwości , masz gdzie ładować elektryka / hybrydę plug in ? to szukasz hybrydy /elektryka , jak nie masz gdzie to już dwa tematy odpadają , kręcisz kilometry po mieście ? odpada diesel , itd
kręcisz kilometry po mieście ?


@sailor_73: Czyli po mieście i w trasy będzie zupełnie co innego lepsze? Zatem, powinienem mieć dwa samochody na dwa scenariusze? :D

@ksiak: Na chwilę obecną rozważam obie opcje, ale finalnie wybiorę co tańsze pod względem eksploatacji (ubezpieczenia, serwisy, paliwa i wszystko). Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby kupić 1 - 2 letnie auto, bo początkowy spadek wartości ma już za sobą.
Czyli po mieście i w trasy będzie zupełnie co innego lepsze? Zatem, powinienem mieć dwa samochody na dwa scenariusze?


@Fypifapu: jeżeli cię stać na takie rozwiązanie to owszem, po mieście sprawdza się benzyna /hybryda/elektryk
na trasę diesel albo benzyna z lpg
w ten sposób optymalizujesz koszty paliw
Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby kupić 1 - 2 letnie auto, bo początkowy spadek wartości ma już za sobą.


@Fypifapu: sam pomysł dobry ale idea kiepska. Odpowiedz sobie na pytanie, kto i w jakim celu sprzedaje 1-2 letni samochód. Wtedy momentalnie zrezygnujesz z tego pomysłu :)