Wpis z mikrobloga

#agd #zakupy #pracedomowe #pytanie

Stare żelazko odmawia posłuszeństwa i muszę kupić coś nowego. Potrzebuję czegoś, co można napełnić wodą z kranu i bardzo łatwo odkamienić i wyczyścić (prima warunek) i dało prasowa w pionie (odświeżyć marynarkę itp). Prasuję codziennie lub co drugi dzień, głównie rzeczy dzieci, koszule, jakieś bluzki, ogólnie raczej rzeczy normalne.
Zastanawiałem się nad generatorem pary, ale duże to i nie wiem, czy aż tak potrzebne.
Ma ktoś jakieś doświadczenie, może coś poradzić?
Kwota, jaką dysponuję to ok 400 zł, ale mogę coś dołożyć.
  • 7
@Wiktorgg: teraz tak robię właśnie z zelazkiem za 70 zł, nawet z filtra i przegotowaną w czajnik, ale już stare jest i tyle kamienia, że tylko z kilku dziurek leci para. Przez to czasem pryska kamieniem, czasem wodą i trudno się Prasuję grubsze rzeczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kmala:
Ja mam parownicę Tefala już od dobrych 8-9 lat i zalewam wodą przefiltrowaną z brity. Żadnego kamienia, wszystko śmiga ideolo. Rzeczywiście spora locha gabarytowo, ale mam na nią specjalne miejsce w szafie, więc nie przeszkadza nieużywana. Od tamtej pory never ever zwykłe żelazko.
A cenowo to musisz poszukać sam, ja się nie orientuję w dzisiejszych cenach, bo nie mam potrzeby.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kmala:
Swoją drogą zostań moim mężem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Mój się w życiu nie tknął prasowania. A trochę tego mamy przy 3 potomków.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yo123:
Jak prasuję, to zbiornik na wodę stoi na podłodze, samo żelazko stawiam już na desce. Przewód doprowadzający parę jest dosyć długi.