Wpis z mikrobloga

@Lucifer_vult_animae_tuae: Czyli wszelkie Indiańskie plemiona żyły ze sobą, z naturą w zgodzie dopóki ci źli biali nie przyszli i wszystkich nie wymordowali?
Nie wiem kto tutaj ma dziecięcą wizję świata ale ludzie na całym świecie się nawzajem mordowali od niepamiętnych czasów. Przecież jak Hiszpanie przybyli do Ameryki to wszędzie znajdowali sojuszników bo dla tych ludzi wszystko było lepsze niż krwawe rządy Azteków.
@Adrian00:

Czyli wszelkie Indiańskie plemiona


Żyły w równowadze. Ludzie żyją w równowadze, wojna to niestety naturalny element dawnych kultur.

Przyszło chrześcijaństwo, i karczowało wszystkich, jednych po drugich, odbierali im ziemię, polowali na nich, traktowali jak podludzi, bo przecież to nie dzieci bozi. Jeśli tego nie rozumiesz, to nic ci nie pomogę.
@Lucifer_vult_animae_tuae: No i co z tego? Jak przybywały do Europy koczownicze plemiona by gwałcić i mordować to musieliśmy się bronić. Oni nie potrafili, dlatego nie przetrwali. Masz jakiś dziwne podwójne standardy.

polowali na nich, traktowali jak podludzii

Słyszałeś kiedy o ofiarach z ludzi? Chrześcijaństwo tego zakazało, zarówno w Europie jak i w Ameryce.

Jeśli tego nie rozumiesz, to nic ci nie pomogę.

Zdaje mi się, że ty się zafiksowałeś na punkcie
@Mr_Hand_of_Fate: O czym ta książka jest?
Edit. ok poczytałem. I co w związku z tym? Czy ktoś się użala nad np. Polakami, że byli mordowani, zabierano im ziemię i wysyłano ich w głąb cesarstwa na przymusowe roboty albo na Syberię?
@Adrian00:

Oni nie potrafili, dlatego nie przetrwali. Masz jakiś dziwne podwójne standardy.


Czyli teraz jednak są już źli i słabi indianie i jak zdechli to ich wina. Ale zmienia się twoja retoryka.

Słyszałeś kiedy o ofiarach z ludzi?


Tak modne w katolicyzmie, palenie kobiet na stosach, zabijanie ludzi masowo, topienie, tortury, wszystko w imię boga. No i pożeranie ciała swojego boga i picie jego krwi.

Zdaje mi się, że ty się
@Adrian00:

. Ale nie rozumiem dlaczego robi się z nich jakiś nadludzi co nigdy zła nie uczynili.


Nigdy nie jest całkowicie dobry. Ale ameryka była ich, i tam mieli swoją kulturę. Niszczenie całej kultury zawsze jest większym złem, niż jakieś ich dziwne obrzędy.
@Lucifer_vult_animae_tuae:

Czy biali chrześcijanie zniszczyli indian czy nie? Na początku już tłumaczyłeś, że skoro byli silniejsi to mieli do tego prawo. W jednym komentarzu negujesz na końcu to co napisałeś na pczątku, ciekawe.

Jakby Indianie byli zjednoczeni to by nikt nie dał im rady. Winisz lisa, że buszuje w kurniku. Lol. Nigdzie ja sobie nie zaprzeczam.

Tak modne w katolicyzmie, palenie kobiet na stosach

Jakoś sobie nie przypominam. Protestanci za to