Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw #warszawa mieszkał ktoś o tu i tu i ma porównanie kosztów życia? Chcę się przeprowadzić z Wrocławia do Warszawy i zastanawiam się o ile więcej powinienem zarabiać, żeby zostać na tym samym poziomie życia. Mieszkanie z tego co widzę jest około 500zl droższe za ten sam standard, jak z usługami typu fryzjer, dentysta, mechanik? Jak będę miał 1k więcej, niż we Wrocku to wyjdzie mi mniej więcej to samo? Wrocław też najtańszy nie jest, ale jednak od Warszawy tańszy.
  • 7
  • Odpowiedz
@Ld93 myślę że +1k wystarczy na utrzymanie obecnego trybu życia :) fryzjer męski tak około 25-30zl, dentysta - 150 za plombę że znieczuleniem - mieszkanie pewnie około 1800(kawalerka) + prąd/tv itp
  • Odpowiedz
@Ld93 przeprowadziłem się z Wrocławia, żeby utrzymać standard życia to +1500zl.
Oczywiscie nie zakładam że chcesz tu kupić mieszkanie.
  • Odpowiedz
@czuczer: Kolega pewnie z tych z pędzlem na głowie, dla których barber za mniej niż 100zł jest nieważny. Ale spoko, mi właśnie chodziło o takie zwykłe osiedlowe "boki krócej, góra dłużej" ;)
  • Odpowiedz
@Ld93 wiesz ja najczęściej też chodzę to sprawdzonego który bierze więcej ale wiem z własnego doświadczenia że za około 30 też spokojnie można się obciąć :)
  • Odpowiedz