Wpis z mikrobloga

Mirktzy, w kwestii bezpieczeństwa - czy przechowywanie starej i zainfekowanej instalacji Wordpressa zwyczajnie po spakowaniu do ZIP będzie wystarczająco bezpieczne? Rozłączyłem z bazą też rzecz jasna!

Mam dość bulwa skrajny przypadek który dodaje do nagłówka ciągle zahaszowany kod, chce jego pobierania, czasami przekierowywał domenę na jakieś spamerskie strony powiązane z Facebookiem przez co ten go wręcz zablokował (FB API bład 368 :F )

Porobiłem zrzuty ekranu wszystkich podstron i chcę zarchiwizować na amen samą instalacje ale pytanie czy nie jest to nadal zbyt dużym zagrożeniem nawet w takiej formie?

#webdev | #hosting | #webdevhelp
Saeglopur - Mirktzy, w kwestii bezpieczeństwa - czy przechowywanie starej i zainfekow...

źródło: comment_qOzOOHJ4bpOlqonH2B5u0FCYkONYz1XN.gif

Pobierz
  • 4
@Lipathor: No właśnie, tak będzie najlepiej - goły zip byłby zbyt łatwo dostępny.
W ogóle ciekawy przypadek jak nieaktualizowany WP został przejęty praktycznie kompletnie. Tzn ktoś musiał tam dodać trefny plugin bo nawet wieloletnie moje instalacje takich cyrków nie miały nigdy :O Już z Magento bywało gorzej!
@Saeglopur: do czego koniec końcem dążysz?

Zipa wrzucisz poza katalog publicznym dostępem, ustawisz odpowiednie flagi dla niego i nikt, kto nie ma dostępu do konta lub katalogu go nie zassie. Również żaden skrypt nie powinien móc dobrać się do niego.