Wpis z mikrobloga

#asg bateria lipo, padła mi na strzelance wczoraj a wieczorem gdy chciałem naładować, zepsułem wtyk (chinczyk pasować nie chciał). Jutro dopiero ją naładuje, jest szansa że będzie żyła?
  • 14
@Bachal: To czy będzie żyła zależy od bardzo wielu czynników. Najważniejsze, żeby nie spadła poniżej 3V na celę po używaniu.

Myślę, że sprężyny nie ma aż tak bardzo co przeżywać, natomiast warto zadbać o to by jak najszybciej ją zwolnić.

@darek-jg: Baterie stosowane w replikach/modelarstwie nie mają żadnych zabezpieczeń. Zabezpieczenia sprzedawane są osobno. Nie ma żadnych zapasów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ebson: ale baterie poniżej 3v już nie :( a podejrzewam, że skoro nawet raz nie miała siły. Obrócić gearboxem to może mieć poniżej 3v
@Bachal: sprawdź miernikiem na wtyku balansera indywidualne celle czy mają powyżej 3v. Polecam też zmianę wtykow na deans/tconnect i kupno lutownicy :D
@Bachal: Bo bebechy w replice są za mocne i nie ma siły już naciągnąć sprężyny dla napięcia wyższego od 3V na celę.

W stockowych replikach ludzie mają np. bezpieczniki - te też mają stosunkowo spory opór więc mogą w tej kwestii pomóc.