Wpis z mikrobloga

wyznawcy kapitalizmu: kapitalizm to najlepszy system bo promuje innowacje

tymczasem innowacje w kapitalizmie:

@LubiePieski: skoro taki #antykapitalizm to wyrzuć telefon do kosza


@LubiePieski: @GeDox radzę się zapoznać z prawdziwą definicją kapitalizmu a nie atakować chochoła albo wymyślać jakieś przykłady z dupy w jego obronie.

Podpowiem: handel i produkcja dóbr to nie jest kapitalizm.
  • Odpowiedz
Podpowiem: handel i produkcja dóbr to nie jest kapitalizm.


@Kryspin013: ale.. jest. Porównaj z 1990 roku kapitalistyczny zachód i komunistyczny wschód.

Kapitalizm – system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji i w konsekwencji czerpania z nich zysku, oraz na swobodnym obrocie dobrami w ramach rynku
  • Odpowiedz
@LubiePieski:
Oprócz wagi warto by podać tez ceny w obu przypadkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem przekonany, że w badaniu wyszło, że ludzie predzej zaakceptuja mniej produktu niż wiekszą cenę.
Pamiętaj, że zmiana opakowania to koszt dla producenta.
  • Odpowiedz
#!$%@?, wykopki xD


@Kryspin013: a może było inaczej? Możesz nie widzieć (bo edytowałem), ale zamiesciłem wyżej cytat.

Kapitalizm – system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji i w konsekwencji czerpania z nich zysku, oraz na swobodnym obrocie dobrami w ramach rynku
  • Odpowiedz
@LubiePieski: działania rządów doprowadziły do dużej inflacji która w warunkach czystego kapitalizmu nie miałaby prawa wystąpić. Gdyby nie było banków centralnych a o emisji pieniądza decydowałyby konkurujące ze sobą banki zaniżanie stóp procentowych nie miałoby miejsca
  • Odpowiedz
@LubiePieski: jeśli ustrój w danym państawie ma 11/12 cech, to nie można mówić, że to jest ten ustrój? W takim wypadku nie żyjemy w kapitaliźmie.
  • Odpowiedz
@LubiePieski: dzieki kapitalizmowi mogę teraz kupić więcej plastikowego opakowania (utylizacja tego gówna spada ofc na mnie a nie na korporacje) w tej samej cenie. hurra. są rzeczy które kapitalizm robi dobrze i są rzeczy które robi źle i trzeba je regulować i opakowania oraz to co przedstawione powinno być właśnie regulowane dla dobra ogółu społeczeństwa.
  • Odpowiedz