Wpis z mikrobloga

@vLeg3nd za bardzo kombinujesz. Jeśli położyłeś zwykła skrętkę w ziemi to ona długo Ci nie wytrzyma. Do tego celu najlepiej stosuje się kable sterownicze żelowane. Skoro masz już skrętkę to wszystkie domofony czy wideodomofony działają obecnie na napięciu 12VDC. Więc nie bój żaby i zakup jakikolwiek domofon i dwie żyły wykorzystaj na zasilanie a resztę na sterowanie.
@Ratriczek: dzięki!

@konto_zielonki: Skrętka nie jest bezpośrednio w ziemi, jest w plastikowym peszlu. Leży już kilka lat i zdaje sobie sprawę z tego, że może być już niezdatna do użytku. Czyli zasilam moduł który jest w domu z gniazdka, a napięcie do furtki i sterowanie puszczam skrętką? Jak rozumiem, będę musiał zarobić odpowiednie wtyczki, i nie będzie to zwykłe rj45? Ja szukałem czegoś na rj45, ale wybór jest bardzo mały.
@vLeg3nd na panelu w ogrodzeniu nie ma żadnych wtyczek. Zazwyczaj są to zaciski śrubowe. Czyli wkładasz odizolowana żyłę i skręcasz śrubę. Nie wiem w jakim stanie jest ta skrętka, ale jeśli mimo to nic się z nią nie dzieje to możesz nią puścić również zasilanie do elekrozaczepu k Ole taki masz w furtce. Tylko pamiętaj że elekrozamek musi być na takie napięcie jakie wymaga dany domofon lub wideodomofon.
@konto_zielonki: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie chciałbym tej skrętki ruszać i ciągnąć nowego kabla, dlatego zacznę od przetestowania jej testerem. Jeśli będzie uszkodzona to nie będę miał wyjścia i będę musiał ciągnąć kabel od nowa. Chciałem kupić taki domofon, żeby w przyszłości sterować też bramą. Znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/wideodomofon-orno-vdp-51-pluton-bax-7-bmgqw-i7532014096.html Masz jakieś doświadczenie jeśli chodzi o ten domofon? Niestety nie mam elektrozamka. Jest możliwość dokupienia i dołożenia go do furtki?
@vLeg3nd: Jeśli dobrze widzę, zasilanie elektrozamka w tym Orno jest bezpośrednio ze stacji bramowej. Z jednej strony to dobrze, bo zostają żyły na sterowanie bramą. Z drugiej strony przy takiej konfiguracji mogą pojawić się problemy m.in. z zasilaniem, chociaż to już kłopot człowieka który to będzie montował.
@staa: czyli moje, bo ja to będę montował... czy masz jakieś rady jak uniknąć takich problemów? A może jesteś w stanie mi polecić inny zestaw?