Wpis z mikrobloga

Sluchajcie, rok temu kupilam produkt w sklepie internetowym. Dzis dostaje sms od wlasciciela sklepu mowiacy, ze ja wtedy wybralam opcje pobraniowa, ale on chcial szybciej zrealizowac i wyslal mi to zamowienie z faktura do oplacenia przelewem a ja tego nie zrobilam.(co to niby mialo przyspieszyc?) Zalacza mmsa z faktura, na niej nic o pozniejszym terminie zaplaty, data rok temu w grudniu,taki sam termin zaplaty, forma platnosci cash, razem dana kwota, pozostalo do zaplaty 0.00zl. To chyba wyglada na oplacona fakture?

Nie wiem skad taka sytuacja i smsy po 20 o takiej tresci, mial ktos taka sytuacje?

#zakupy #pytaniedoeksperta #pomocy #prawo #faktury
  • 9
@Panna_Mary: Póki co ma jedynie dokumenty na to że:
1. Zapłaciłaś przy odbiorze
2. Zapłaciłaś przed wysłaniem wg. faktury

Nie wiem na jakiej podstawie miałby ściągać od Ciebie kasę. Jeśli faktycznie nie zapłaciłaś to możesz to zrobić z czystej przyzwoitości. Jeśli nie jesteś pewna to sprawdź historię płatności w banku.
@#!$%@? ja zamowilam tą paczkę za pobraniem. Znalazłam potwierdzenie zamowienia na @ i tam jest to wyszczegolnione, nawet jest doliczone 3zł za ta opcje wysylki. Nie mam wiec nic w płatnościach, bo na żadne wpłaty przelewem sie nie umawialam.

Sprzedajacy wyslal mi dodatkowo wiadomosc na @ zatytułowana,, zaległa faktura do opłacenia'' wstawiajac w zalacznik znow ta sama, gdzie napisane jest,, pozostalo do zaplaty 0.00'' podejrzewam, ze gdzies po jego stronie jest blad,
@LaudatorLibertatis: gadałam ze znajomymi i jest jeszcze opcja, że on popełnił błąd i wysłał paczkę bez pobrania dlatego mu brakuje kwoty, ale jak to się ma do tej faktury? Ja sama do tego nie dojdę, bo rok temu w grudniu przyjelismy tyle paczek na prezenty, ze nie ma mozliwosci przypomniec sobie jakiejs konkretnej. Te jego tlumaczenia sa troche bez sensu.
Musielibysmy to wyjasniac z pewnością przez firme kurierska, bo jemu na
@Ruswelt: przez rok o niej nie myslalam wcale. Jestem pewna, że wybralam przesylke za pobraniem, ale samego przekazywania pieniedzy kurierowi nie ma opcji pamietac, ewentualnie firma kurierska cos namieszała.. I nie wiem czy mógłby wystawic fakfure nie majac tej naleznosci?