Wpis z mikrobloga

Podsumowanie małe #kino #film bo się nazbierało z zeszłego tygodnia. Hity i kity od coffeeandcigaretes

Jedziemy:

Overlord


Grupa amerykańskich żołnierzy zostaje zrzucona nad Francją w celu znieszczenia wierzy radiowej, znajdującej się w obok starego kościoła. Okazuje się, że Niemcy mają w podziemiach labolatorium, w którym pracują nad tajnym projektem, mającym przynieść zwycięstwo Trzeciej Rzeszy.

Pierwsze minuty filmu - zrzut żołnieży nad Francją pod pełnym ostrzałem - to kipiąca akcją, trzymająca na krawędzi fotela scena, która robi ogromne wrażenie. Niestety wraz z wylądowaniem i złożeniem spadochronów film pędzi na złamanie karku ku podłodze, żeby sobie ten głupi ryj rozwalić #pdk. O ile sam temat mógłby być ciekawy i pociągnięty do samego końca na poważnie, o tyle wszyscy zachowują powagę w scenach, które kończą się wybuchem śmiechu. Aż chce się powiedzieć: "Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę sp...!".

2/10

Creed II


W skrócie: Rocky... 7? Jest Sylvester, jest młody gniewny, jest Dolph Lundgren. Jest zwycięstwo. Sprawdzona formuła, trzyma się dobrze. Plus kilka fenomelnalnych ujęć (ciosy młodego Drago w przeciwnika, w ujęciu z perspektywy obijanego - szkoda, że zaledwie dwa takie).

5/10

Mortal Engines


Daleka przyszłość. Miasta stały się mobilnymi kolosami wchłaniającymi mniejsze miasteczka. W tym wszystkim Hugho Weaving, próbujący skonstruować broń totalną i jedna dziewczyna, która chce mu w tym przeszkodzić.
Wizualne fajerwerki CGI polane scenariuszem szurającym po podłodze. To mój ostatni film, przy którym współpracował Peter Jackson. Więcej po prostu nie dam rady.

2/10
  • 5
@coffeeandcigaretes: Wcześniejszy, dość podobny Trench 11 poległ sromotnie i liczyłem, że Overlord jakoś się będzie trzymał, ale zewsząd napływają informacje, że jednak nie.
Z drugiej strony nie zgadzam się z Tobą w ocenie nowego Predatora tak, że bardziej się nie da. Jednak z trzeciej strony zestawić Jamesa Avery'ego (pod batutą JJ Abramsa) z Shanem Blackiem, to jak kazać kulawej świni ścigać się ferrari. ;]
@coffeeandcigaretes: Na kontynuację jeszcze może przyjść czas*, ale jeśli odstawić jajcarską stylówę, nie powiesz, że pomysły Blacka na rozbudowanie uniwersum nie są trafione. Wojna wśród predów oraz ich przyspieszona ewolucja + wycięte z filmu łączenie z uniwersum aliena - to daje mnóstwo nowych możliwości.

*jeśli ktoś to w ogóle ruszy; komercyjna katastrofa tego rzędu raczej nie napawa producentów optymizmem.
@sejsmita: wiesz, nie trafiły do mnie bo się spodziewałem czegoś innego. A tak dostałem mega predatora z psami... no nie widzę tego. Po co??? Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Na półce lezyę blu rey jedynki w wersji 2d i 3d. Arnie starcza. Jak gdzieś dorwę Predatora 2 to też kupię. I to jest dla mnie pełnoprawna - póki co - kontynuacja. Czekamy.
@coffeeandcigaretes:

Po co???


Żeby rozwinąć i iść dalej. Też chętnie przyjąłbym od razu coś nawet identycznego, jak jedynka czy dwójka, ale nikt kto się ceni tego nie zrobi. A ci którzy się nie cenią #!$%@? jakby nawet mieli skopiować każdą scenę po kolei. Masz rację, poczekamy i zobaczymy co z tego będzie. Tylko już raczej bez wizjonerów, a z pieskami na smyczy kasiarzy.