Wpis z mikrobloga

cholinex ma salicylan choliny o dzialaniu przeciwzapalnym (jak kazdy salicylan zreszta)


@farmaceut @Hannahalla Poza tym chyba ibuprofen też nie zaszkodzi, w nie za dużej dawce. Chyba że się mylę i np. nie należy łączyć.
  • Odpowiedz
Mi raz ciotka powiedziała, że ciepła woda z solą zadziała. Tak 3 łyżki duże na szklankę wody


@JuanZachariasz: Mi działa, ale zawsze używałem zimnej wody. Przepłukanie pomaga na jakieś pół godziny ale można robić to często. Do tego standardowe metody na stany zapalne, oszczędzanie gardła, i po paru dniach przechodzi.
  • Odpowiedz
A w ramach ciekawostek wytlumaczenie mechanizmu dzialania lidokainy oraz moja luzna dygresja o jej stosowaniu przeciwbolowym w stanach zapalnych. W stanach zapalnych ona nie zadziala tak dobrze, bo rownowaga z punktu 1 jest skierowana na korzysc pary lidokainaH+/Cl-, ktora nie przejdzie przez bariere lipidowa tak latwo, jak forma niezdysocjowana. Wniosek -> trzeba uzyc jej znacnzie wiecej.
Dziekuje.
farmaceut - A w ramach ciekawostek wytlumaczenie mechanizmu dzialania lidokainy oraz ...

źródło: comment_j7FeXJz0sPK3a5G06ha99MR4FHM6bBgP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz