Wpis z mikrobloga

Wczoraj sobie zbudowałem Kraita pod wysadzanie asteroidów. Nim serwery padły udało mi się znaleźć 2 asteroidy z bogatą zawartością. Jeden dał 15 ton Low temperature diamonds (~93k za tonę), a drugi 13 ton Gcośtam (250k) za tonę. Wygląda też, że tylko ta forma kopania jest opłacalna. Surface i subsurface deposity nie są warte zachodu. Imo taktyka kopania tą metodą powinna wyglądać +/- tak, że bierzemy na hardpointy 1-2 seismic charges, 1x abrasion blaster. Do utility pulse wave. Pakujemy też Detailed surface scanner oraz prospect i collector limpety (samych limpetów przynajmniej 100 ton), reszta cargo. Chociaż w sumie tarcza też się przyda ;) Na hotspocie w pasie tylko lecimy do przodu i strzelamy prospectorami w podświetlone na żółto asteroidy. Jak mają fissures to wysadzamy zbieramy loot i do następnego. Imo dużymi statkami nie ma co się do tego pchać, mogą być problemy w odstrzeliwaniu rudy ze środka asteroidów.

Generalnie podoba mi się to co zrobili. Pewnie muszą jeszcze popracować nad balansem zarobkow bo wydaje mi się, że nadal jest słabo ale poza tym zmiany na +

#elitedangerous
  • 5
@Spektor: Też odniosłem takie wrażenie wczoraj. Dobrze widzieć potwierdzenie, bo po kolorach ze skanera gówno widać.

@khurghan: Ja wczoraj poleciałem anakondą bo akurat miałem wybebeszoną i też dała ładnie radę. Jak załapie się jak używać seismic charges to w 30 sekund miałem oblatane.