Wpis z mikrobloga

#euroweek #sekretariat

Taki na czasie temat to też się wypowiem. Moja szkoła też była na tym wyjeździe.
Dzieci i nauczyciele po powrocie byli zachwyceni i już szykują się na wyjazd w przyszłym roku, a rodzice przysyłali e-maile do szkoły z podziękowaniem za zorganizowanie takiego wyjazdu.

Dziwnie się czyta te wszystkie niepokojące newsy ( _)
  • 31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 435
@emilkos8: Też jeździłem na wycieczki szkolne i każdy był zadowolony xD Rodzice, nauczyciele i my którzy mając 14 lat chlalismy i robiliśmy co chcieli.

Sytuacja win win. Nikt nikomu spoza grupy nie powie co się działo. Ale wtedy nie było socialmedia i takiej presji aby chwalić się wszystkim na insta czy snapie bo tego po prostu nie było. Były tylko historię opowiadanie między nami.
  • Odpowiedz
@emilkos8: Bo pewnie 9/10 (statystyka z dupy) dzieci nie doswiadczylo zadnego molestowania. Pytanie o to co widzimy w aferze, zdjecia benkow, ganianie za dziecmi w samych gaciach, jakies tulaski, buziaczki, dwuznaczne i niedwuznaczne propozycje do dziewcząt. To typowy child grooming. Szkoda, ze organizator nie wyjasnił sprawy od razu, tylko razem z naszą *specjalną* moderacją zaczął usuwać, straszyć sądami. Stąd ta afera.
  • Odpowiedz
@emilkos8: w obecnej chwili to odpowiednie służby powinny się dowiedzieć czy coś tam było. Jedno jest pewne gdyby nie poczynania moderacji byłaby cisza.
  • Odpowiedz
@emilkos8: pewnie większość się świetnie bawi. Może nawet serio nic się tam złego nie dzieje. Inna sprawa to... Która nastolatka pobieglaby do nauczyciela z informacją, że ją śniady książę "poprzytulal" czy wysłał zdjęcie benka.
  • Odpowiedz
@Qontrol Mam dokładnie takie same przemyślenia. Zawsze na koloniach, wycieczkach, itp. działy się jakieś akcje. Młodzież jest takimi wyjazdami zachwycona, a kiedy rozanielona wraca do domu - to i rodzice są zadowoleni. Tyle tylko, że jeszcze parę lat temu, jak ktoś się schlał albo któraś ukradkiem wychodziła w nocy z pokoju wychowawcy, to nikt się tym nie chwalił. Panienki wrzucające foty z boskimi Mokebe robią to dla fejmu przed koleżankami i, jakby
  • Odpowiedz
@emilkos8: najwyższy czas żebyś poznała największą tajemnicę wykopu - wykopywanych rzeczy się nie bierze na poważnie. Fake newsy i kółka wzajemnej adoracji są tutaj na porządku dziennym. Według wykopków parę fotek małolat obok ludzi o ciemnym kolorze skóry jest ABSOLUTNYM stwierdzeniem FAKTU, że była tam pedofilia.
Zobacz sobie co się działo na wykopie podczas afery pizzagate.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@emilkos8: nikt nie okrada mieszkań, bo mi nigdy nie okradli, dziwnie się czyta newsy, o tym, że komuś okradli mieszkanie
  • Odpowiedz
@emilkos8: ogólnie już ktoś to pisał ,ale ja się powtórzę : "Ogólnie bez znaczenia czy panowie byli biali ,ciemni czy zieloni ,ale zdjęcia na których starsi opiekunowie pozują , całują jest nie do przyjęcia".
Ja sam jeździłem na wycieczki x-lat temu i jedyne co mi zostało to zdjęcia z aparatu z nauczycielka ,a każdy NORMALNY szanujący się opiekun/opiekunka , który zaznaczam jest wykwalifikowany w opiece nad nieletnimi nie dopuściłby do pozowania
  • Odpowiedz
@emilkos8: Oglądałem monitoring miejski i przez 3h nie widziałem żadnego przestępstwa. Czy to oznacza, że monitoring jest zbędny, a przestępstwa się nie zdarzają?

Poza tym, moja koleżanka była na tym EuroWeeku i musiała jednemu dać z liścia, a potem bała się powiedzieć rodzicom, bo myślała, że za karę nie puszczą jej już na żadna wycieczkę.

Co ciekawe, osoby będące na EuroWeeku potwierdzają, że nauczyciele (czyli faktyczni opiekunowie dzieci) "znikają" po śniadaniu,
  • Odpowiedz
@dlolb: A to się źle zrozumieliśmy. Jak dzieci wróciły z wycieczki to były zachwycone, nauczyciele chwalili organizację wyjazdu, w dodatku ponoć dzieci świetnie rozwinęły umiejętności językowe. U nas, mam nadzieję, do niczego złego nie doszło.
Więc prze-ra-że-nie mnie ogarnia, gdy patrzę co się na takich wyjazdach może odwalać, do czego mogą dopuścić nauczyciele, gdy stracą czujność a rodzice w ogóle mogą nie zdawać sobie sprawy co tam się działo.
  • Odpowiedz
@emilkos8: Największym problemem tej afery jest to, że faktycznie mogło tam dojść do sytuacji, które miejsca mieć nie powinny i to należy sprawdzic. Ale wykop póki co sprawa wrażenie jakby bezpieczeństwo tych dzieci było najmniej istotne. Istotne jest to, że czarnemu/ciapatemu/innyBardzomiłyEpitet można dopiedolić zgodnie ze swoim światopoglądem. Jeszcze przy okazji dziewczynkom można dowalić, że hehe #p0lki

  • Odpowiedz