Wpis z mikrobloga

@reddesk: Bo skoro nic tam poza tramwajami nie może skręcić, to sugeruje to dość otwarcie, że jest to jakaś zajezdnia albo inna pętla, a wtedy tramwaj ustępuje pierwszeństwa, bo włącza się do ruchu. I tak to też wygląda, bo nawet to zapamiętałem.
@Pangia Nie wiem czym jest zajezdnia wg prawa, ale jest tam zwykły przystanek. Tramwaj nie włącza się do ruchu tylko jedzie drogą bez sygnalizacji i przecina trasę samochodu, który ma znak d-1. Nadal niestety nie wiem, kto ma pierwszeństwo, bo były już różne odpowiedzi :)
@reddesk: Uwaga, według OP-a infrastuktura pokazana na mapie NIE JEST pętlą. PoRD oczywiście jej nie definiuje, bo najwidoczniej ustawodawca założył, że ktoś, kto jest w stanie zdać egzamin na prawo jazdy, jest w stanie domyślić się, co jest przystankiem, a co pętlą/dworcem/zajezdnią/jak to tam sobie nazwiemy.
Poza tym na ujęciu, które zalinkowałeś, widać sygnalizator na tle budynku, który obowiązuje zarówno autobusy, jak i tramwaje, bo nie ma przy nim tabliczki z
Pobierz Pangia - @reddesk: Uwaga, według OP-a infrastuktura pokazana na mapie NIE JEST pętlą....
źródło: comment_K0iBxPsQ52hV6NMK0tpuO9uzomjgRi4v.jpg