Wpis z mikrobloga

Kuhhwa, co to się porobiło z tym Wykopem (,)

Konto mam dopiero od półtora roku, ale Wykop przeglądałem bez konta przez kilka ładnych lat. Nie zakładałem wtedy konta bo nie musiałem. Wszystko to co chciałem zobaczyć miałem na wyciągnięcie ręki bez konieczności rejestrowania się i dawania na czarną listę tych tagów których nie chciałem widzieć, bo zwyczajnie nie było tego aż tak dużo. Wchodziło się na Mikroblog i były tam jakieś fakty, ciekawostki ze świata, pokazywanie swoich pasji i tym podobne. Było tak jakby tag #gruparatowaniapoziomu kompletnie przejął Wykop. Teraz jak się wejdzie na Mirko nie będąc zalogowanym to można dostać odmóżdżenia po tym co się tam zoabczy. Patostreamy, przegrywy, wojenki ideologiczne, atencyjne baby, nsfw, afery i zaporowa ilość baitów. Bez logowania się i blokowania połowy tagów można ocipieć!
Nawet znaleziska było 100x lepsze. Kiedyś ten znaczek płomyka symbolizował ważny news któremu można zaufać, a teraz? Teraz to około 1/3 znalezisk z płomieniem to fake newsy które w ogóle nie powinny się dostać na główną. A już nie mówię o reszcie znalezisk która jest pozbawiona jakiejkolwiek rzetelności.
Ba, nawet moderatorzy byli lepsi. Nie pamiętam żeby co najmniej 4-5 lat temu była jakaś afera w której moderacja nadużywała swojej władzy. A teraz taki moderator może zbanować sobie kogokolwiek tylko dlatego że jakiś użytkownik skrytykował jakiś pogląd z którym moderator się utożsamia, nie ważne czy ma poglądy lewe czy prawe. Aby uzasadnić swojego bana zaczyna studiować każdy wpis takiego użytkownika aż w końcu znajdzie coś co można uznać za łamanie regulaminu. Wystarczy jakieś przekleństwo lub trzy słowa w jakiejś paście bądź innym tekście o charakterze satyrycznym aby moderator zbanował za "nieodpowiednie treści".

Podsumowując: Wykop zmienił się na gorsze. Co do tego nie ma wątpliwości. Ale można go jeszcze odratować i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy że Pan Białek przestanie się mieć wszystko gdzieś, weźmie się w garść i wywali tych moderatorów którzy mają poglądy skrajnie ideologiczne, bo taka osoba nigdy nie będzie bezstronna. Później wywalić wszystkie tagi patologiczne albo ograniczyć im zasięgi. To tyle i aż tyle. Wtedy i tylko wtedy Wykop wróci na właściwe tory.


#kiedystobylo #nostalgia #takaprawda #oswiadczenie #przemyslenia
Pobierz G.....t - Kuhhwa, co to się porobiło z tym Wykopem (╯︵╰,)

Konto mam dopiero od pół...
źródło: comment_FjxfkgtcZuTbHZoztmhsZuwefWPI6L0N.jpg
  • 31
@ur_0x6a73: ja szczerze to nie pamiętam afer z tamtych czasów bo miałem #!$%@? bardziej. Plus też kiedyś jak byłą afera to wiadomo było, że ktoś #!$%@?ł, moderacja, solgaz czy tam ktoś. A teraz afera może sie rozkręcić z dupy, bo mamy tutaj miejscami szpital psychiatryczny dla oblężonych twierdz i schizofreników. Przecież nie tak dawno była pizzagate i co, kogo oskarżono, kogo zamknięto? A wszystko #!$%@? było tym tagiem.
@Naxster: Zaczęła się jakoś w grudniu 2012, ale była to pierwsza taka afera, banowanie było spowodowane paniką i zwyczajnie żaden z moderatorów nie był przygotowany na coś takiego więc można by to im jeszcze wybaczyć. Ale do tego czasu moderacja powinna się oswoić z takimi rzeczami, przygotować się i zachować się odpowiedzialnie, a obecna afera pokazuje że tak nie jest.
@Grzolsat: obecna afera jest, bo na wypok coraz częściej zagląda policja. Nie wiem dokładniej co tam za kulisami jest, ale a__s wrzucała zdjęcia wezwań do wydania danych, była ta notka o "wydanie danych tagu". Chyba od czasu rurki w silniku tak jest. Wiec moderacja jak wyczuje pismo nosem to wszystko kasuje bo portal może mieć problemy. Zwłaszcza przy cieniu acty 2.0 gdzie strony maja być w pełni odpowiedzialne za treści użytkowników.
@Grzolsat: ta... jak wejdzie to znając moderacje usunie opcję wstawiania obrazków/filmików do postów. Bo to najszybsza i najbezpieczniejsza opcja. O ile w ogóle taki yt nie poblokuje 3/4 treści dla europy