Wpis z mikrobloga

Tak sobie teraz myślę, że Tesla chce nawiązać współpracę z Mercedesem i produkować elektryczne samochody dostawcze (Sprinter). Tylko, że to są samochody do 3,5 tony, gdzie sam samochód waży ponad 2 tony i ma 700-900 kg ładowności. Teraz jeśli dorzucą do niego baterię to ile będzie miał ładowności? 200 kg? Co to za sens? Jeśli nie zmienią się przepisy to takie samochody będą bezużyteczne. Wiem, że w naszym kraju i tak przeładowuje się takie samochody, ale co innego przeładować samochód o 1,5 raza niż o 3 razy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #tesla #mercedes #samochodyelektryczne
  • 17
@Neoplan: Tam wiadomo, że inny świat. Bardziej ucywilizowany. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Doman_60: Kurier akurat nie (chociaż widziałem raz jak miał wypchanego sprintera pod sam dach ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) ale dostawcy owoców i warzyw, czy budowlańcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam raz miałem z 2 tony na samochodzie, gdzie limit 900 kg, ale nie było wyjścia.
A nie ma przypadkiem w pełni elektrycznych autobusów które jeżdżą i działają? Trochę więcej baterii i wszystko będzie gites ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LooZ: niby tak ale więcej ładowności nie będzie
jeśli już teraz tak jak OP mówi często się tą ładowność łamie, to każdy kg jest na wagę złota
rozwiązaniem jest albo mała bateria (co przy ciężkim aucie nie jest dobrym pomysłem)
albo jakaś dedykowana lekka konstrukcja (tutaj tracimy atrakcyjność finansową)

mimo wszystko wydaje mi się że nawet jakby miał mieć powiedzmy 500-600 kg ładowności zamiast tych 800-900, to nadal znaleźliby się na
@LooZ: Patrząc na Teslę model S, czy X to są cięższe od spalinowych osobówek. To i w tym przypadku dostawczy też będzie, a co za tym idzie będzie miał mniejszą ładowność.
@Sevoy: Tylko autobus masz na kat. D chyba i jest to samochód powyżej 3,5 tony.
@Doman_60: Mała bateria. W dalszą trasę niż po mieście człowiek nie pojedzie. Raczej mieści się w 3.5 tony.
@nophp: Poza tym, może Musk wreszcie zrozumiał, że ma problemy z jakością samochodów oraz w ogóle z ich produkcją i swoją Teslą świata nie zwojuje, a jak tradycyjni producenci nadrobią to całkiem przepadnie.
Może to dopiero pierwszy akord współpracy z Mercedesem, a dalsza to będzie połączenie elektrycznej technologii Tesli z całością technologii Mercedesa także w zakresie osobówek, co wreszcie pozwoli na samochód elektryczny solidny i dobrej jakości...
@Neoplan: Mercedes miał kiedyś udziały w Tesli, ale sprzedał. Produkowali również kiedyś smarta z silnikiem elektrycznym. Dużo części w Tesli jest z Mercedesa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To już jest współpraca od dłuższego czasu, ale bardziej chodzi o to, że Mercedes produkuje Sprintera poprzez współpracę z innymi firmami. Ogólnie teraz nie wiem z jaką firmą, ale kiedyś np. z Volkswagenem, gdzie LT dla biedaków, a sprinter dla
@Doman_60: To jeszcze zależy ile ma silników, bo jak wiadomo teraz jeden silnik w Tesli to opiciach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może mieć 2, a nawet 3. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Doman_60: Nawet w modelu 3 możesz sobie 2 silniki wybrać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeden by wystarczył, ale znów od strony Tesli to lepiej mieć dwa. W razie czego jak jeden padnie to masz drugi i możesz dojechać do celu jak to promują w Semi.