Wpis z mikrobloga

Niech ktoś mi powie/napisze jakie są sukcesy dziennikarskie ludzi mediów związanych z PiS(trudno nazwać ich dziennikarzami). TVN w ostatnim czasie ma kilka udanych reportaży które wstrząsnęły Polską jak np. o naziolach w Polsce, seria reportaży o T.Komendzie czy nawet o kibolach we władzach Wisły Kraków. Gazeta Wyborcza napisała o aferze KNF i
chcę przypomnieć że to ich robotą jest wykrycie afery reprywatyzacyjnej(napisali o tym mimo że rządziło PO).
Onet dzięki uzyskaniu od sądu taśm z Morawieckim pokazał to co chciał PiS ukryć przed ludźmi(Morawiecki to zwykły liberał, ma ludzi za debili). Do tego nie potrzebowali jakiś nieudostępnionych taśm jakimi co chwili chwali sie Pereira, na razie wszystkie to kapiszony. Onet pierwszy napisał też o blokadzie dla Polskich władz w Białym Domu.
A teraz o czym ciekawym, zaskakującym czy nawet szokującym napisało DoRzeczy, Sieci, Gazeta Polska? Co tydzień niby odkrywają nową aferę, a wiadomo jak się kończy. Ich najważniejsze tematy to opozycja, pucz, naziole tvn i smoleńsk. Każdy normalny wie że to tylko brednie a kupuje to tylko ciemny lud pisu(potem Karnowski płacze że domy mediowe nie dają dla nich reklam i w ogóle repolonizacja nie potrzebna tylko reklamy dajcie). Co takiego ważnego ujawniło TVP? Afera z ustawionymi urodzinami Hitlera narazie się nie klei i pamiętajmy że jedynym dowodem są zeznania oskarżonego. Ale nie przeszkadza im atakować, szydzić z mediów nie związanych z władzą i uważać siebie za ostoje obiektywizmu mediowego, nie słyszałem też ani razu żeby SDP napisało coś złego o TVP itd.

#tvn #tvn24 #tvp #tvpis #4konserwy #neuropa
  • 6
to ich robotą jest wykrycie afery reprywatyzacyjnej


@GdzieSoLody: co???

O tej aferze MJN trąbiło od ponad 3 lat i niemal każdy w Warszawie był tego świadomy. Oni jedyne co zrobili, to przedrukowali jeden z wielu artykułów.
W aferze KNF dostali gotowca i tylko puścili go do druku (w miejscu, w którym pokusili się o twórczość własną walnęli się na nazwiskach osób związanych z MF/KNF).
@imateapot: idąc tym tokiem to Wprost tez dostało gotowca, nie oni organizowali podsłuchy. Chodziło mi to że kiedy jest afera to potrafią o tym napisać i skrytykować każdego. Pamietaj że Olejnikowa pocisnęła Tuskowi na konferencji po podsłuchach u Sowy. Myślisz że Rachoń czy inne Kanie potrafią uderzyć w rząd kiedy jest ewidentna afera? Właśnie nie, Karnowscy pisałi żeby na przyszłość uważać bo nie wiadomo kto podsł#!$%@?, nic nawet nie pisneli że
@GdzieSoLody: apropo fałszowaych newsów i nagród dla dziennikarzy, to masz do poczytania ;-)

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" poinformował w środę o zwolnieniu z pracy swego znanego, wielokrotnie nagradzanego reportera Claasa Relotiusa, gdy okazało się, że w wielu swoich artykułach zmyślał, relacjonował fikcyjne rozmowy itp.


https://www.press.pl/tresc/55659,_spiegel_-przyznal_-ze-jego-reporter-zmyslal-i-manipulowal-faktami

edit: ten nagradzany dziennikarz od waffelków też w przeszłości sadził polotyczne fake newsy na pierwszej stronie (sprawa Szeremietiewa) więc jakoś specjalnie bym go tutaj nie gloryfikował.