Wpis z mikrobloga

@Mirrak:
Ja się tylko pytam ile mu to zajęło (shrug.jpg)
Co? Już nawet zapytać nie wolno?

Choć dalsze podtrzymywanie prze OPa że Shitstorm wokoło Ciri był w 100% na tle rasistowskim to bardzo pyszne uogólnienie. I wypraszam sobie by ktoś mnie z tego powodu nazywał rasistą.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: no ja tam na przykład jestem żywo zainteresowany tym jak będzie wyglądała ekranizacja mojej ulubionej sagi, natomiast jakiś święty Mikołaj może być nawet zielony i nic mnie to nie obchodzi
  • Odpowiedz
nikt nie podnosi krzyku o niepoprawny historycznie kolor skóry w dzisiejszych reprezentacjach św. Mikołaja


@NapalInTheMorning: Jezu chłopie ale ty #!$%@?.

1. W ogóle nie wiadomo czy ten gość istniał, bo źródła na jego temat są dość skąpe.
2. Jeśli istniał to wyglądał raczej jak dzisiejsi Grecy. Na 99,9% nie był czarny.

Natomiast w przypadku Ciri, w oryginale książkowym mamy DOKŁADNY opis jak wyglądała.
  • Odpowiedz
sw mikołaj pochodzil z turcji. Blizej mu do araba


@Tajlosfit:
- Turkowie nie mają nic wspólnego z Arabami poza religią.
- W czasach w których rzekomo miał żyć Mikołaj z Miry, Turkowie(a raczej ich przodkowie) jeszcze ganiali się po stepach azji.
  • Odpowiedz
@szasznik: dlatego napisalem ze nie wiem jakimi ludami są turcy. Wiadomo.tylko ze mikolaj pochodził terenow turcji. Dawał złoto ojcom ktorych nie bylo stac na posag dla corek i nie mozliwe bylo ich zamążpójscie
  • Odpowiedz
dlatego napisalem ze nie wiem jakimi ludami są turcy. Wiadomo.tylko ze mikolaj pochodził terenow turcji.


@Tajlosfit: w tamtych czasach ludność zamieszkująca Mire była raczej greckiego pochodzenia. Więc raczej w Grecji szukałabym inspiracji na temat wyglądu Mikołaja.
  • Odpowiedz