Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko do wierzących i ateistów
Co sądzicie o wskrzeszeniu w Barnauł? Kobieta - ateistka umiera na raka, a po 3 dobach ożywa. W czasie tych 3 dni znajduje się w zaświatach gdzie widzi piekło i coś co by odpowiadało czyśccowi.
Jeśli to ściema to czy ktoś ma jakieś dowody obalające ten cud? ( #bekazkatoli ?)
Jak ktoś nie zna tematu niech wygoogluje i poczyta bo to dość ciekawe.

#wiara #chrzescijanstwo
  • 10
@Hattrick: 1. To wygląda jak jakaś zmyślona opowiastka ku pokrzepieniu serc. Nie ma o tych zdarzeniach zbyt wielu informacji w Internecie, a jak już to na stronach nie słynących z rzetelności.
2. Gdyby to wskrzeszenie miało mieisce, oznaczałoby, że Bóg czyni cuda nawracające ludzi na prawosławie, a to oznaczałoby, że to wiara prawosławna jest prawdziwa, nie katolicka. Chyba, że Bogu byłoby obojętne w jaki odłam chrześcijaństwa się wierzy.
@Hattrick: bardzo dużo jest relacji przebywania w zaświatach/niebie/piekle zarówno po stronie osób wierzących jak i niewierzących w czasie choroby, wypadku czy innych ekstremalnych warunkach. Co ciekawe, wg Biblii zaraz po śmierci jest czas nieistnienia, snu. Wszystkie te wizje mają na celu zwiedzenia ludzi i przekonanie ich o rzekomym istnieniu dualizmu: skalane grzeszne ciało i nieśmiertelna boska dusza, co ma się nijak z koncepcją biblijnego holizmu duszy i ciała, jak psychosomatycznej całości.
bardzo dużo jest relacji przebywania w zaświatach/niebie/piekle zarówno po stronie osób wierzących jak i niewierzących w czasie choroby, wypadku czy innych ekstremalnych warunkach.

@ajron_men: Zapewne w warunkach niedotleniania czy braku dostarczania substancji odżywczych mózg produkuje takie właśnie wizje..
a czemu nie wizji siedzenia w lambo z ładnymi dziewczynami/przystojnymi facetami, tylko akurat wizji piekła?

@ajron_men: Tego nie wiem, ale przy przyjmowaniu róznego rodzaju psychodelików w rodzaju LSD czy psylocybina kluczowe dla późniejszych wizji jest tzw "set and settings", czyli stan umysłu i nastawienie przed "podróżą". Jeżeli tracisz przytomność w wyniku wypadku to dość prawdopodobnym jest że twoje uczucie to głównie przerażenie i pewnie te późniejsze wizje mogą być odzwierciedleniem wcześniejszego
@ajron_men bo całe życie myślisz tak na prawdę o śmierci i boisz się piekła. Wierzący oczywiste a niewierzący też, bo obawiają się, że się mylą. To proste, że mózg podsunie ci to o czym najskryciej myślisz
@PreczzGlowna: @ajron_men: @PDCCH: Pomijając wizje to jeśli samo zmartwychwstanie miało miejsce to byłby to spory dowód w kwestii wiary, tylko jak to sprawdzić? O takim wydarzeniu powinno być głośno chyba?

A odnośnie wizji to wydaje mi się trochę dziwne jednak, że miłosierny Bóg skazywałby człowieka na fizyczne cierpienie na całą wieczność. Jakieś robaki, smród, ogień... serio?
Dlatego śmierdzi mi to fake'iem
samo zmartwychwstanie miało miejsce to byłby to spory dowód w kwestii wiary, tylko jak to sprawdzić? O takim wydarzeniu powinno być głośno chyba?


@Hattrick: samo "zmartwychwstanie" to oczywiście bzdura.
@Hattrick: O rzekomych cudach w Lourdes, Fatimie, krwawiących hostiach itp. jest głośno nie tylko w religijnych mediach. Te wątpliwe wydarzenia ze Związku Radzieckiego są dobrym materiałem na sensacyjne artykuły, a jakoś nie przedostały się do powszechnej świadomości.
A odnośnie wizji to wydaje mi się trochę dziwne jednak, że miłosierny Bóg skazywałby człowieka na fizyczne cierpienie na całą wieczność. Jakieś robaki, smród, ogień... serio?


@Hattrick: wieczne piekło wynika wprost z niebiblijnego założenia o nieśmiertelnej duszy człowieka. Bóg jest jedynym, który posiada nieśmiertelność.