Wpis z mikrobloga

Chciałbym drukować zdjęcia. Nie chcę wysłać do labu, chce mieć możliwość wywołania jednego lub dwóch zdjęć w domu. Mam Fuji xt20, co jest najlepsze? Drukarka instax czy jest inna lepsza możliwość? #fuji #fotografia #zdjecia
  • 8
@dubmood termosublimacja to taka sobie technologia. Po pierwsze strasznie ciężko zapanować nad odwzorowaniem kolorów, zazwyczaj w którąś stronę przekłamuje. Jeśli zrobiłeś sobie kiedyś zdjęcia do dowodu czy legitymacji w kiepskim zakładzie fotograficznym i były na przykład mocno przeczerwienione, albo twarz była brunatno-szara, to były to właśnie zdjęcia z drukarki termosublimacyjnej. Po drugie trwałość wydruku jest żadna w porównaniu ze starą technologia chemiczną i nową laboratoryjną technologią atramentową. Moim zdaniem nie warto, chyba
@AdamFrey: Lekkie przekłamanie kolorów owszem, jest, ale równie dobrze kolory przekłamuje sama matryca, silnik jpeg i wiele innych czynników. Zresztą mówimy tutaj o drukareczce za 500 zł, a jako alternatywa był proponowany instax o w sumie niewiele różniącej się technologii druku. BTW mam kilka odbitek drukowanej na tej drukarce, które mają po kilka lat i nie widzę ani przesadnej utraty kolorów ani ich nadzwyczajnych przekłamań. Naprawdę, nie ma co czasem się