Wpis z mikrobloga

#demokracja #polityka #lewamysl

Ludzie zachwalają demokrację jako najlepszy ustrój, który wymyślono. Najlepszy? Wystarczy obejrzeć któryś z filmów pyty.pl, żeby się dowiedzieć jak wygląda demokracja.

Demonstracja kobiet:
- Dlaczego pani protestuje?
- No bo prawa kobiet są ograniczane.
- W jaki sposób?
- No, kobiety są dyskryminowane.
- Tak, ale w jaki sposób?
- Tak w ogóle. Mniej zarabiają i w ogóle.

Demonstracja rolników:
- Dlaczego pan prostestuje?
- Panie, zalało mi plony, nie mam z czego żyć, to niech skuhwysyny z rządu nam zapłacą. Dają górnikom, to i nam mogą dać.

Demonstracja KODu:
- Dlaczego pan protestuje?
- Bo w Polsce zagrożona jest demokracja.
- Ale w jaki sposób?
- No przecież PiS jak dorwał się do władzy, to robi, co mu się żywnie podoba.
- Ale został demokratycznie wybrany.
- No niby tak, ale nie podobają mi się.

90% ludzi na marszach i demonstracjach nie wie, o co demonstruje albo są ogłupieni propagandą, więc wychodzi na jedno. To oni decydują o tym, jak będzie wyglądał ten kraj. Najśmieszniejsze jest to, że gdy ktoś mówi o wprowadzeniu cenzusu, to wszyscy krzyczą o naruszaniu demokracji. Tak, zostałaby ona naruszona, ale demokracja w takiej postaci jak teraz jest zwyczajnie nic nie warta. Lem powiedział kiedyś: "Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców" i jest to prawda. Inna sprawa, że wprowadzenie, chociaż cenzusu w oparciu o wykształcenie (co najmniej średniego lub wyższego) mogłoby zrobić wiele dobrego dla demokracji. Tyle chciałem z siebie wylać. A jak ktoś chce słuchać moje wypociny o poglądach, to może zaobserwować #lewamysl

  • 22
@Metaforzysta: Ktoś już o cenzusie pisał i wtedy napisałem trochę bardziej rozwinięty komentarz, którego nie mogę teraz znaleźć (być może usunięty wpis), więc bez ozdobników:
Komu (na jakiej podstawie) dać prawa wyborcze i co zrobić, aby nie doszło do patologii, w której prawa wyborcze otrzymują tylko te osoby, które myślą "odpowiednio"?
to wszystko prawda.
chodzi o to zeby przemiany polityczne mogły odbywać się w cyklach wyborczych.
w monarchii czy dyktaturze czekasz na śmierć wodza aż model polityczny ulegnie zmianie, bądź musi się odbyć jakaś krwawa rewolucja.
a że świat zmienia się szybko, często trzeba rewidować postawy polityczne ustroju państwa.
dany wódz może być w danym okresie najlepszy, a w innych czasach ten sam wódz już przekleństwem dla kraju.
zamiast czekać 20-40lat na zmiane
Demonstracja kobiet:

- Dlaczego pani protestuje?

- No bo prawa kobiet są ograniczane.

- W jaki sposób?

- No, kobiety są dyskryminowane.

- Tak, ale w jaki sposób?

- Tak w ogóle. Mniej zarabiają i w ogóle.


@Metaforzysta: No i w czym tutaj jest problem? Podała faktycznie istniejący problem.
problemem nie jest demokracja jako taka, tylko to że juz mamy filmową idiokrację, a partie polityczne zmieniają się w populistów


@syn_admina: Tylko że demokracja zawsze tak wygląda.
@hehenuanek: Kobiety zarabiają mniej? Nie wydaje mi się. W każdym razie nie na tych samych stanowiskach, co mężczyźni, a że kobiety częściej wolą chodzić do prac, w których zarabiają mniej, to już nie jest problem.
Kobiety zarabiają mniej? Nie wydaje mi się


@Metaforzysta: Według badań tak, zarabiają mniej i to na tych samych stanowiskach. Klik i czytaj: https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5474/12/1/1/roznice_w_wynagrodzeniach_i_kobiet_i_mezczyzn_w_2014.pdf

Z osobistych obserwacji - zdarzyło mi się zarabiać o ok. 1000 złotych brutto więcej niż kobiecie, która mnie wdrażała i kontrolowała proces mojego wdrażania.

Gender gap jest faktem - w Polsce jest widoczny mniej niż na Zachodzie, bo większy odsetek ludności wykonuje gównoprace gdzie pensja to coś pomiędzy
@syn_admina: Wprowadzenie cenzusu na podstawie wykształcenia.
@hehenuanek: 1. Na tych samych stanowiskach, ale w różnych firmach.
2. Statystyki przedstawiają średnią wynagrodzenia, więc > a że kobiety częściej wolą chodzić do prac, w których zarabiają mniej, to już nie jest problem.
Pytanie, dlaczego zarabiają mniej? Przyczyn może być mnóstwo, chociażby biologicznych.
1. Na tych samych stanowiskach, ale w różnych firmach.


@Metaforzysta: Przeczytaj, co zalinkowałem...

2. Statystyki przedstawiają średnią wynagrodzenia, więc > a że kobiety częściej wolą chodzić do prac, w których zarabiają mniej, to już nie jest problem.


@Metaforzysta: Przeczytaj, co zalinkowałem...

Pytanie, dlaczego zarabiają mniej? Przyczyn może być mnóstwo, chociażby biologicznych.


@Metaforzysta: xD

Tak, totalnie przez posiadanie penisa jestem lepszym in-housem od prawa spółek niż moje koleżanki xDDDDDDDDDDD
Przeczytaj, co zalinkowałem...


@hehenuanek: Czytałem, ale może czegoś nie łapię, bo jest w pół do trzeciej. Mógłbyś mi wyjaśnić?

Czyli biznesmen ze średnim wykształceniem miałby mieć mniejszy wpływ na władzę w kraju niż magister gównologii pracujący w maku? Głębokie.


@hehenuanek: Raz, że niekoniecznie musi chodzić o wykształcenie wyższe, ale co najmniej zdanie matury. Dwa, że to wyeliminowałoby większość ludzi, którzy są za głupi, żeby zrozumieć jakiekolwiek mechanizmy rządzące państwem. Trzy,
Raz, że niekoniecznie musi chodzić o wykształcenie wyższe, ale co najmniej zdanie matury.


@Metaforzysta: To jeszcze lepiej, robotnik niewykwalifikowany (ale po liceum profilowanym, co zdał maturę) będzie miał większy wpływ na władzę od robotnika wykwalifikowanego (który jednak ukończył ZSZ). Kek iksde.

Cztery, oczywiście gównologią nazwiesz wszystko, co nie zapewnia natychmiastowej pracy po studiach, więc nie wiem, czy jest sens się kłócić w tej kwestii.


@Metaforzysta: Jak po pięciu latach studiów
Tak, totalnie przez posiadanie penisa jestem lepszym in-housem od prawa spółek niż moje koleżanki xDDDDDDDDDDD


@hehenuanek: Zapomniałbym. Znowu sprowadzasz do absurdu. Mężczyźni i kobiety różnią się między sobą. Skrajne feministki próbują temu zaprzeczać, ewentualnie zwalają winę na różnice kulturowe. Ale udowodniono, że kobiety na przykład mają przeciętnie lepszą pamięć, a mężczyźni są lepsi z zadań matematycznych. Mówiąc o uwarunkowaniach biologicznych mam na myśli to, że mężczyźni np. mogą być bardziej skłonni
To jeszcze lepiej, robotnik niewykwalifikowany (ale po liceum profilowanym, co zdał maturę) będzie miał większy wpływ na władzę od robotnika wykwalifikowanego (który jednak ukończył ZSZ). Kek iksde.


@hehenuanek: Władza w ręce ludu, spoko.

Jak po pięciu latach studiów nie możesz znaleźć roboty w zawodzie, to coś nielicho #!$%@?łeś.


@hehenuanek: A to już jest żałosna kłótnia o światopogląd.

Widzę do reszty się nie odniosłeś, więc tyle jest warta ta dyskusja.