Wpis z mikrobloga

Udało mi się zebrać wszystkie informacje w całość. Poszukuję sprzętu do kuchni. Budżet powiedzmy bez przesady, ale rozsądnie. Nie chcę najtaniej i nie chcę najdrożej. Powiedzmy, że średnia i wysoka półka. Oto co wybrałem :)

#lodowka :
tu akurat wybór w zasadzie został już dokonany, wybrałem model: SAMSUNG BRB260131WW, co o tym sądzicie? Nie potrzebuję wyższego modelu ponieważ zamrażarka zawsze będzie zamrażarką i pojemnik Take Out (czy jakoś tak) jest mi zbędny.
___________________________________________________

#zmywarka :
mam dylemat gdyż wybór modeli jest ogromny... Wymagania jakie mam to:
- szuflada na sztućce,
- otwieranie drzwi po skończeniu pracy (to ma tylko chyba AEG i Electrolux)
- wyświetlanie czasu na podłodze (tak samo chyba ma tylko AEG i Electrolux i chyba Siemens)

No i szukam głównie wśród produktów AEG i Electrolux... i kompletnie nie wiem, który model wybrać. Nie potrzebuję Comfort Lift... Czym one się w ogóle różnią?
__________________________________________________

#piekarnik :
w zasadzie zastanawiam się między modelami: SAMSUNG NV75N5671RB a SAMSUNG NV75N5641RB różnica w zasadzie tylko taka, że jeden ma pyrolizę, a drugi katalizę... Ten z pyrolizą jest trudniej dostępny. Ale czy warto?
__________________________________________________

#kuchenka mikrofalowa:
zastanawiam się między pasującym do piekarnika modelem: SAMSUNG NQ50K3130BB albo niepasującym, ale mającym grilla modelem: Samsung FG87SUB... Nie wiem co wybrać :<
__________________________________________________

#indukcja :
od początku rozważałem produkty AEG/Electrolux i byłem zdecydowany na model: AEG IKE74451FB / Electrolux EIV744... Potem zacząłem trochę się zastanawiać i podobno na tych mniejszych polach ciężko smażyć naleśniki i warto zainwestować w płytę, która ma 24cm pole indukcyjne. No i wybór padł na modele: AEG IKE74441FB / Electrolux EIV734. Pytanie, czy warto i czy to prawda?
Niestety potem pojawił się kolejny problem. Mianowicie pojawił się pomysł zlicowania płyty z blatem i niestety ale AEG i Electrolux ma praktycznie zawsze szlif po bokach... Tego się zlicować nie da :( Jest tylko jeden model, który ma 80cm. A to już sporo...

Wtedy odkryłem model Amica PI6544S4UD. Co o nim sądzicie?

Ogólnie co do płyty to mam następujące wymagania:
- osobne slider'y dla każdego pola
- bridge przynajmniej dla dwóch pól (a najlepiej dla wszystkich tak jak ma to Amica)
___________________________________________________

#okap:
tu nic nie wybierałem bo wiadomo, że zależy to od szerokości płyty. Nie znam się też na firmach itp. Wymagania to:
- wyciąg z możliwością wpięcia w komin,
- podszafkowy do pełnej zabudowy,
- pomieszczenie ma około 60 m^3 przy czym jest otwarte na resztę mieszkania dlatego wydajność musi mieć dość dużą,
- ma być cichy. Nie super cichy, ale cichy żeby głowy nie urwało.

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze z Waszej strony :P

Wołam @blunch gdyż wiem, że na pewno pomoże! :))))))

#agd #urzadzajzwykopem #budujzwykopem #pytaniedoeksperta #dom #mieszkanie #kupujzwykopem #cokupic
  • 21
@nowik:

lodówka SAMSUNG


źle, samsungi wychodziły często z dużymi wadami produkcyjnymi, również po okresie gwarancji
Proponuje nieśmiertelne bosch albo siemens (to samo, inne nazwy), ewentualnie jakieś miele (ale nie to tańsze).
NO, bym zapomniał, musi być NOFROST. Ostatnio Beko robiło całkiem niezłe modele - ustawne, ciche i nie najdroższe.

zmywarka AEG/ELECTROLUX


- to jest to samo tylko nazwa inna
Nie będę się wczytywał w modele, zwykle to ciche (zazwyczaj) zmywarki z
@goromadska:

#lodowka: jakie wady masz na myśli? Akurat co do lodówki to praktycznie cały internet krzyczy, żeby wybierać między LG a Samsungiem... Na Miele mnie nie stać :P A Liebherr podobno jedzie na renomie marki. W tej chwili nie warto za nich przepłacać.
Co do lodówek BOSCH/Siemens to nic nigdzie nie słyszałem, a Beko podobno są awaryjne niestety... :(

#zmywarka: wiem, że to to samo :P Ja właśnie szukam
@nowik: no niestety ponad rok temu wypadłem z branży więc nie jestem na bieżąco.
Lodówki samsung - chodzi głównie o wady materiałowe które wychodzą po czasie (ale Ty pod zabudowę, więc część Cię ominie np. wyginająca się/falująca samoczynnie obudowa). Widziałem jednak też brak otworów pod przełożenie drzwi, krzywe drzwi (zawiasy), połamane półki. Najważniejsze sprawdzić przy dostawie czy wszystko gra - albo nagrywać odpakowywanie i dobrze sprawdzić.
SAMSUNG BRB260131WW,


@nowik: Z tego co widzę, to tam jest stary NoFrost, więc jedzenie będzie Ci obsychać w lodówce (suche powietrze z zamrażarki jest transportowane do chłodziarki). Generalnie robi furorę przez metalową blachę z tyłu, ale moim zdaniem jest bardzo mały zakres modyfikacji wysokości półek (jak to w samsungu). Jak Ci się podoba to bierz, ale dupy nie urywa :)

#zmywarka

- otwieranie drzwi po skończeniu pracy (to ma tylko chyba
@nowik: Niezbyt wiele jest konkurencji jeśli chodzi o dual nofrost w lodówkach w zabudowie. Gorenje i Electrolux ma (wydaje mi się) wyłącznie nofrost w zamrażarce, i to jest w sumie spoko opcja, bo sam Nofrost pełny zabiera ze 3-4 cm z tylnej ściany, co powoduje zmniejszenie już i tak małej pojemności lodówki.
Samsungi są spoko, ale droższe modele, jest jeszcze Beko w konkurencyjnych pieniądzach.

#zmywarka: nie wiem, fajne wyposażenie miały
A ja się odrobinę podepnę, bo stoję przed podobnymi wyborami co @nowik, z tym że mieszkanie będę odbierał i urządzał w kwietniu/maju. Obecnie jest sporo promocji i wyprzedaży (na przykład w euro 67% zniżki na czwarty produkt i raty 0% płatne od kwietnia) - warto w związku z tym kupować teraz, czy poczekać do kwietnia? Straci się trochę gwarancji i mogą potencjalnie wyjść jakieś nowe modele, ale wtedy i tak będą
@nowik: Nie napisałeś na czym Ci w poszczególnych sprzętach najbardziej zależy, więc ciężko cokolwiek doradzić. Dlatego zamiast proponować coś konkretnego napiszę po prostu co sam niedawno kupiłem i dlaczego:

- lodówka
Mam aneks kuchenny więc priorytetem była cisza (w poprzednim mieszkaniu lodówkę stojącą w wydzielonej kuchni słyszałem nawet na korytarzu). Kupiłem Liebherra ICP3334 (który ma 31db) tylko dlatego, że był na promocji i kosztował znacznie mniej niż teraz. Gdyby nie promocja,
@nowik: Niezbyt wiele jest konkurencji jeśli chodzi o dual nofrost w lodówkach w zabudowie. Gorenje i Electrolux ma (wydaje mi się) wyłącznie nofrost w zamrażarce, i to jest w sumie spoko opcja, bo sam Nofrost pełny zabiera ze 3-4 cm z tylnej ściany, co powoduje zmniejszenie już i tak małej pojemności lodówki.

Samsungi są spoko, ale droższe modele, jest jeszcze Beko w konkurencyjnych pieniądzach.


@blunch: ten model lodówki to w
@nowik:
- lodówka
Ta moja ma 31db. Rok/dwa lata temu Liebherr zmienił jej specyfikację (m.in. obniżył emitowany hałas) bez zmiany "głównego" nazewnictwa (różni się jakimiś "dalszymi" numerkami, których na ogół sklepy nie podają). Można przeczytać o tym tu (pod koniec strony): https://blog.liebherr.com/urzadzenia-chlodnicze/pl/urzadzenia-domowe-liebherr-na-targach-ifa-2017-making-life-smarter/
czy tu, gdzie wyraźnie jest rozróżnienie na "starą" i "nową" wersję: http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarko-zamrazarki-do-zabudowy/
Strona Liebherra podaje już tylko nową wersję z 31db: https://home.liebherr.com/pl/pol/products/urz%C4%85dzenia-domowe/urz%C4%85dzenia-do-zabudowy/ch%C5%82odziarko-zamra%C5%BCarki-do-zabudowy/details/icp-3334.html

Ja zamawiałem ją rok temu i udało
@nowik: Też właśnie wybieram sprzęty i praktycznie padło już na płytę AEG Slim-fit IKE74441FB i piekarnik AEG BSE782320M. Oczywiście dylematy, czy po Nowym Roku wskoczą jakieś promki, bo obecnie tylko rabat na drugi produkt w Euro wchodzi. Jeśli chodzi o okap, to zdecydowałem się na wolnowiszący electrolux hob2hood. Mają też modele pod zabudowę AEG i Electrolux, które współpracują z ich płytami. Stwierdziłem że to może być ciekawe. Wracając do piekarnika, to
@vegeciak: @ravnov: @blunch: @goromadska:

#lodowka: faktycznie Liebherr ma cyrki z tymi modelami... Pozostaje mi tylko gratulować zakupu! :) Dla mnie obecna cena tego modelu to zdecydowanie za dużo... Niemniej jednak 31 dB brzmią dobrze w specyfikacji. Mam aneks kuchenny. Poczytałem to co pisał @blunch i wybrałem faktycznie wyższy model Samsunga.

Ostateczna decyzja to: SAMSUNG BRB260187WW
______________________________________________________________________________________

#piekarnik: dziękuję bardzo za opis @vegeciak. Niemniej jednak zaryzykuję
@nowik: Nie ma za co. Jak szukałem sprzętu dla siebie to też szukałem pomocy na mikro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- lodówka
Nie będziesz zadowolony, ale robisz jak uważasz. 38 db to jeden z najgorszych wyników jeśli chodzi o lodówki do zabudowy (mniej potrafią mieć nawet lodówki wolnostojące). Chyba, że masz duży ten salon z aneksem albo zawsze w tle będzie jakieś inne źródło hałasu (radio, TV,
@nowik:

Model który ogladam to
AEG ComfortLift FSS62800P Full-size Integrated Dishwasher
Link:
https://www.currys.co.uk/gbuk/household-appliances/dishwashing/dishwashers/aeg-comfortlift-fss62800p-full-size-integrated-dishwasher-10163894-pdt.html?intcmpid=display~RR

1) System Air Dry:
-nie spowodowal zadnych problemow z frontami szafek / blatem? Odklejanie laminatu odbarwienia?
-rozumiem ze system otwiera drzwiczki przed konce cyklu aby wypuscic pare a potem je zemyka czy pozostaja otwarte?
-Zastanawia mnie czy ten system jest bombelko przyjazny? Czy para wylatujaca z zmywarki jest goraca? Nie chce aby mi 2 letnia core poparzylo /
-nie spowodowal zadnych problemow z frontami szafek / blatem? Odklejanie laminatu odbarwienia?


@Pan_Wloczykij: mam blat z kamienia i fronty lakierowane, więc to zupełnie inna bajka...

-rozumiem ze system otwiera drzwiczki przed konce cyklu aby wypuscic pare a potem je zemyka czy pozostaja otwarte?


@Pan_Wloczykij: pozostawia otwarte

-Zastanawia mnie czy ten system jest bombelko przyjazny? Czy para wylatujaca z zmywarki jest goraca? Nie chce aby mi 2 letnia core poparzylo /
@nowik: Cześć, stoję przed podpobnym dylematem i miałbym kilka pytań odnosnie sprzetów, które wybrałeś (mam podobne typy i chciałbym uzyskac odpowiedź na konkretne pytania:

- Lodówka Samsung: Faktycznie taka głośna?
- Piekarnik Daul cook flex (marzenie mojej różowej). Czy naprawdę warto dopłacić do takiego rozwiązania? Użyłeś tego faktcyznie przez to półtora roku? Czy pyroliza to konieczność?

- Co wtej zmywarce AEG jest takiego super co skłoniło Cię do tego wyboru? Ja
@pokey: cześć
- ja jej nie słyszę, także według mnie nie jest
- tak, dość często używam nagrzewania tylko połowy piekarnika zamiast całego (mniej prądu na to idzie bo mniejszy obszar do podgrzania)
- według mnie lepsza pyroliza
- pisałem już wyżej co ma, z tego co widzę to co wkleiłeś to jakiś nowy model i różnic względem mojej ma niewiele. Akurat te najbardziej istotne rzeczy co ja chciałem to mają