Wpis z mikrobloga

Warto jeszcze robić magisterkę na SGH w okolicach 30tki z planem zmiany zawodowej? Interesuje mnie analityka, analiza danych, czyli MIESI. Jestem inżynierem, ale obecne zarobki i perspektywy mam b. średnie, więc chciałbym coś zmienić. Studiowałem już dawno temu na WNE UW 2 lata czystą ekonomię, ale odpuściłem (w sumie trochę teraz żałuję). Miałbym miejsce na rynku? #sgh
  • 6
@Vistu nie widzę przeciwskazań, ale najpierw popatrz sobie na przedmioty do wyboru. Plan jest bardzo elastyczny, ale musisz najpierw sprawdzić czy w ogóle będzie tam coś co Cię interesuje
@Hollaholla: Studiowałem dawno, ale chyba program się mocno nie zmienił. Matematyki było dużo, to najbardziej zmatematyzowany wydział ekonomii w PL. Analiza, algebra, wykładowcy z MIM UW jeśli dobrze pamiętam oraz na mikro i makroekonomii też matematyka była obecna. Na WNE trzeba matmę po prostu lubić. Z odpadaniem sobie nie przypominam żeby jakoś dramatycznie i w dużych ilościach, bo ludzie kumaci tam studiują (np: olimpijczycy).
Odpuściłem z błahego powodu, jakoś weszły finanse
@Vistu: mozesz napisac jaki kierunek skonczyles? bo sam mysle tez o technicznych, serio jako inzynier sa gorsze zarobki niz po ekonomii? jakich zarobkow mozna sie spodziewac po ekonomii czy finansach tak srednio?
@Hollaholla: Budownictwo. Po czystej ekonomii pewnie szału nie zrobisz, ale po FiR czy IiE już możesz podziałać. Nie patrz tak na zarobki, bo zawsze najlepiej skończyć studia jakie cię interesują. Natomiast ludziom niezdecydowanym polecam właśnie SGH czy WNE. Zarobki zależą od wielu czynników i nikt ci tak tego nie określi. Natomiast nakład pracy w porównaniu do tego co możesz wyciągnąć jest zdecydowanie na korzyść tych uczelni. Odnośnie mojego wyboru i siedzenia
@Vistu: Własnie sie nad budownictwem zastanawiam, ale duzo sie naczytalem ze bardzo slabe zarobki w porownaniu do wlozonej pracy, ile mozna zarobic jako swiezak po studiach albo majac 3/5 doswiadczenia? Lepiej jako inspektor budowlany czy projekty?