Wpis z mikrobloga

Od 2010 roku spisuje filmy, które obejrzałem. W tym roku wpadłem na fajny pomysł: zrobić mozaikę plakatów filmowych, które przetrawiłem. W ten sposób znalazłem motywację na oglądanie filmów, które zalegały mi na dysku od lat. Fajnie było patrzeć jak mozaika zapełnia się ocenami. Oceniam od 4 do 10 na filmwebie. Łatwo to przełożyć na skalę szkolną gdzie 10 to 6+. Obejrzałem ponad 500 pozycji, głównie kiedy pojawiały się dvd( ͡° ͜ʖ ͡°). Do kina chodzę bardzo rzadko. Większość 4 to polskie gówno. Moje 9 w tym roku to: Moje własne Idaho, Lot nad kukułczym gniazdem, Z-Boczona historia kina, Listopad (2017), Dziedzictwo. Hereditary, Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father, Heart of a Dog, Zoofilia (2007), Wolny dzień Ferrisa Buellera. Coraz rzadziej znajduję pociechę w filmach fabularnych. Filmy dokumentalne pięknie wychodzą poza schematy rządzącymi w fabułach.
#film #kino #przegryw
Pobierz MMMMMMMMMMM - Od 2010 roku spisuje filmy, które obejrzałem. W tym roku wpadłem na faj...
źródło: comment_o6Jj2Y34w375d1Gc88v3IaDgHmRW4bGJ.jpg
  • 7
@MMMMMMMMMMM: czemu od 4 do 10? I w sumie jak masz taki format mozaiki to dobrze, że żadnej 10 nie było :P A co do filmów 'popularnych'. Zaraz zaczniesz oglądać wyłącznie kolekcje Criteriona i przez pewien czas tylko hur dur francuska nowa fala to jedyny słuszny ruch filmowy. Ale spoko, bo pewnym czasie da się odnaleść w każdym typie filmu. Czy to wysokobudżetowe produkcje komercyjne czy art house czy indie :)
@blogger: Bo auta 3 złapały mnie za jajeczka z powodu na bohatera wchodzączego w smugę cienia, a że lubię nostalgię...
A za Transylwanię 2 Gendy Tartakowsky ma u mnie minusa bo zrobił robotę na odwal. Pamiętam fo z czasów Dextera i Atomówek i wiem, że umie lepiej, ale tutaj miał producecnki kaganiec.
PS. Japa tam.
@pokapokaoka: Bo ocena na filmwebie poniżej 4 to już stopniowanie konsyatencji gówna i nie lubię się w tym babrać. Godard i jego filmy nowej fali są dla mnie niezjadliwe. A 400 batów to dla mnie rewelacja. A jak muszę obejrzeć geniusza Feliniego to wydaje mi się że zaraz umrę.